Naujienos

Vilniaus pusiaukelės namų nuteistieji dalyvavo projekte „Dovana Lietuvai“

       Kai šių metų gegužės mėnesį Vilniaus pusiaukelės namuose pilietinio projekto „Dovana Lietuvai“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, viena iš koordinatorių Greta Brusokaitė ir Lietuvos kalinių globos draugijos Socialinės priežiūros centro vadovė Milda Bliumenzonienė, nuteistiesiems pristatė projektą ir jo tikslus, Pusiaukelės namų nuteistieji pareiškė norą dalyvauti projekte. Buvo nuspręsta Vaikų socialinės globos namų „Gilė“ globotiniams padovanoti šventę – surengti globotinių ir nuteistųjų futbolo varžybas, po jų susėsti prie nuteistųjų ir darbuotojų paruošto vaišių stalo pabendrauti.

Penktadienio popietę (rugpjūčio 25 d.) Vilniaus pataisos namų Socialinės reabilitacijos skyriaus Pusiaukelės namų poskyrio viršininkas Pavel Srebniuk, specialistai Zdislavas Subočius, Danutė Sargautienė, Gintarė Gerybaitė ir devyni nuteistieji, „Dovana Lietuvai“ veiklos koordinatorė Milda Bliumenzonienė nuvyko į Vaikų socialinės globos namus „Gilė“. Nešinus futbolo kamuoliais ir vaišėmis svetingai sutiko šių socialinės globos namų direktorė Albina Stasiukynienė, kiti  darbuotojai ir globotiniai.

       Nuteistieji ir globotiniai greitai rado bendrą kalbą ir suskubo parengti aikštelę futbolui, sukomplektuoti dvi futbolo komandas (kiekvienoje jų buvo ir vaikai, ir  nuteistieji), viena komanda turėjo net raudonus sportinius marškinėlius, kita –mėlynųjų komanda (specialių sportinių marškinėlių neturėjo – daugelis  jų vilkėjo paprastus mėlynus marškinėlius). Iš nuteistųjų buvo paskirtas teisėjas, kuris turėjo spalvingą sportinę sirgalių aprangą su užrašu „Lietuva“. Tarp vienos žaidėjų komandos buvo ir Pusiaukelės namų poskyrio viršininkas P. Srebniuk. Kiti – nuteistieji, globotiniai, darbuotojai (ir globos, ir pusiaukelės namų) sirgo už kiekvieną komandą ar žaidėją, bendravo. Kaip ir dažniausiai būna varžybose: vieni laimi, kiti pralaimi – 4:2 laimėjo mėlynųjų komanda (joje buvo daugiau vaikų, nei suaugusiųjų). Geriausiam žaidėjui – globotiniui buvo įteikta dovana – futbolo kamuolys, dar vienas futbolo kamuolys buvo padovanotas socialinės globos namams.

Ir laimėjusiųjų, ir pralaimėjusiųjų, ir sirgalių nuotaika buvo gera, nes po turnyro laukė vaišių stalas, prie kurio vaišinamas ir bendraujama.

Buvo ir nepritariančių šiam renginiui – nuteistųjų ir vaikų susitikimui. Pusiaukelės namų nuteistieji irgi turi šeimas ir vaikus, kai kurių ryšys tamprus ir šiltas. Todėl ir renginio metu buvo gražus ir nuoširdus suaugusiųjų ir vaikų bendravimas. 

      

 

Informacija atnaujinta 2017 m. rugsėjo 26 d. 16:46