Naujienos

Vilniaus pusiaukelės namų komanda „Emociukai“ – rungtynių nugalėtoja

2018-04-20

Lietuvos pataisos įstaigų Socialinės reabilitacijos skyrių Pusiaukelės namų poskyriai (toliau – Pusiaukelės namai) bendrauja ir bendradarbiauja tarpusavyje – organizuoja bendrus Lietuvos Pusiaukelės namų renginius. 2018 m. kovo 27 d. Alytaus pusiaukelės namuose vyko stalo teniso varžybos, kuriose dalyvavo Vilniaus, Alytaus ir Pravieniškių komandos. O štai 2018 m. balandžio 18 d. Vilniuje vyko trijų pusiaukelės namų – Vilniaus, Alytaus, Pravieniškių komandų, (Marijampolės pusiaukelės namų komanda nedalyvavo dėl techninių kliūčių) – futbolo rungtynės, kurias organizavo Vilniaus pusiaukelės namų specialistas Zdilavas Subočius.  Rungtynės vyko UAB „Futbolo stadionas“ stadione (Stadiono g. 2), su kuria Vilniaus pusiaukelės namai yra sudarę bendradabiavimo sutartį. Renginyje dalyvavo apie 40 žmonių: nuteistieji (žaidėjai ir sirgaliai), Pusiaukelės namų darbuotojai, nuteistųjų artimieji, pataisos įstaigų administracijos atstovai, Vilniaus Žemynos gimnazijos fizinio lavinimo mokytoja Virginija Čaikauskienė, kuri sutiko teisėjauti varžybose.

Burtai lėmė varžybas pradėti Vilniaus komandai „Emociukai“ ir Pravieniškių  komanda „Inkaras“. Pirmą kėlinį laimėjo komanda „Inkaras“ (4:1), tačiau antrame kėlinyje „Emociukai“ pasistengė ir nugalėjo varžovus (galutinis rezultatas 7:5). Paskui Vilniaus komanda „Emociukai“ žaidė su Alytaus komanda „Dreamsnakes“, irgi laimėjo (5:2) ir taip vilniečiai užsitikrino pirmąją vietą. Gerai vartus saugojo vartininkas, Vilniaus pusiaukelės namų viršininkas Pavel Srebniuk. Komandos „Emociukai“ žaidimą stebėjo ir Vilniaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Liniovas. Dėl antros ir trečios vietų rungėsi komandos „Inkaras“ ir „Dreamsnakes“,  stipresnė buvo „Dreamsnakes“ (5:1), iškovojusi antrąją vietą, trečią vieta atiteko komandai „Inkaras“. Rungtynės buvo rezultatyvios ir žaidėjai aktyvūs, kartais rungtynių sekretorė, Vilniaus pusiaukelės namų specialistė Dalia Šlempo vos spėjoregistruoti įvarčius. Nugalėtojams – komandai „Emociukai“  buvo įteikta nugalėtojo taurė, kitoms komandoms irgi buvo įteiktos taurės (tik mažesnės). Geriausio žaidėjo taurė buvo įteikta Vilniaus komandos žaidėjui. Alytaus komandai buvo įteiktas ir prizas už originalų komandos pavadinimą, už kurį balsavo su futbolo rungtynėmis nesusiję Vilniaus pataisos namų darbuotojai. Renginio organizatorius Z. Subočius įteikė padėkos raštą rungtynių teisėjai V. Čaikauskienei. Alytaus pataisos namų direktorius Kęstutis Jasmontas (užsukęs į rungtynes kaip tik tuo metu, kai Alytaus komanda rungėsi su Pravieniškių komanda dėl antros vietos) pasveikino visas komandas ir išsakė savo palinkėjimus, akcetuodamas, kad svarbu ne kas nugalėjo, o bendravimas, mokėjimas pabūti kartu. Visos trys komandos sustojo bendrai nuotraukai prisiminimui.

Šiose rungtynėse svarbus indėlis buvo ir sirgalių. Jie labiai aktyviai palaikė savo komandas iškeldami plakatus, ovacijomis ir patarimais, raginimais.

Po apdovanojimų ir žaidėjai (nors ir pavargę), ir sirgaliai buvo geros nuotaikos. Visi renginio dalyviai buvo pakviesti prie švediško vaišių stalo, kurį suruošė Vilniaus pusiaukelės namų darbuotojai, ant stalo buvo ir kitų pusiaukelės namų saldumynai. Nuteistieji, ir Pusiaukelės namų darbuotojai išsakė norą ir ateityje rengti tokius bendrus renginius.

Vilniaus pusiaukelės namų darbuotojai ir nuteistieji dėkoja UAB „Futbolo stadionas“ administracijai, sudariusiai galimybę Pusiaukelės namų nuteistiesiems parungtyniauti puikiame futbolo stadione.

  

 

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. balandžio 20 d. 14:53