Naujienos

Vilniaus pataisos namų Nuteistųjų tarybos nariai domėjosi nuteistųjų darbinimo problematika

2022-11-15

2022 m. lapkričio 8 dieną Vilniuje, Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6) vyko konferencija „Kelias į visuomenę: įsidarbinimo link“, kuriame buvo aptariamos nuteistųjų įsidarbinimo problemos, jų kasdienybė ir stereotipai. Šio susitikimo pranešėjais buvo Vilniaus arkivyskupijos Caritas vadovas Simon Schwarz ir Nevyriausybinės organizacijos Prirašytos Rankos atstovė Karilė Adomavičiūtė. Pranešėjai pristatė savo organizacijas, jų veiklas, paslaugų gavėjų grupes, kalbėjo apie įstaigose teikiamas paslaugas, sunkumus ir iššūkius, su kuriais jie susiduria teikdami paslaugas nuteistiesiems. Taip pat į renginį buvo pakviesti nuteistųjų tarybos nariai: Vilniaus Pataisos namų vyriausiasis specialistas Pavel Srebniuk ir vienas iš nuteistųjų tarybos kolektyvo narių.

Visuomenėje vis dar yra išlikęs požiūris į nuteistuosius kaip į „neišsilavinusius, grėsmę keliančius žmones“. Šio pranešimo metu buvo kalbėta apie šio stereotipo pasekmes: būtent dėl šio požiūrio darbdaviai nenori prisiimti atsakomybės įdarbinant šiuos asmenis į skirtingas darbo vietas. Džiugu buvo girdėti, jog šie stereotipai dingsta, Lietuvoje vis daugiau dėmesio skiriama nuteistųjų įdarbinimui – daugėja įmonių, įdarbinančių nuteistuosius.

Kartais neįmanoma pašalinti įgūdžių spragų, o tai gali turėti tiesioginį poveikį produktyvumui ir našumui darbo vietoje. Dabar įkalinimo įstaigose ir savanorystės organizacijose yra mokoma įvairių pramonės lygio įgūdžių ir nuteistieji įgyja profesinę kvalifikaciją. Darbdaviai gali pasinaudoti šiuo talentų fondu, tam kad išspręstų įgūdžių trūkumą, taip pat padėtų nuteistiesiems ir buvusiems nusikaltėliams grįžti į geresnį gyvenimą.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 15 d. 08:04