Naujienos

Vilniaus kalėjime - projektas „Pergalės rankos - įkalinimo menas bendruomenei“

2023-10-26

Nuo šių metų spalio mėnesio Lietuvos kalėjimų tarnybos Vilniaus kalėjimo Resocializacijos skyriaus specialistės užimtumui ir nuteistųjų iniciatyva startavo projektas „Pergalės rankos - įkalinimo menas bendruomenei“. Tai - svarbi iniciatyva, kuria siekia ne tik resocializuoti nuteistuosius, bet ir prisidėti prie bendruomenės gerovės bei kultūrinės įvairovės visuomenėje skatinimo.

 

Per meną ir rankdarbius nuteistieji gauna galimybę išreikšti save, mokytis naujų įgūdžių, lavinti naujus gebėjimus, prasmingai leisti laiką ir tai gali turėti teigiamą poveikį jų savivertei ir pasitikėjimui, tuo pačiu prisidedant prie jų pačių resocializacijos ir teigiamo poveikio bendruomenei. Toks aktyvus nuteistųjų dalyvavimas veikloje ne tik padeda jiems išreikšti save per meną ir kūrybą, bet kartu skatina bendradarbiauti su įvairiomis socialinėmis organizacijomis. Pirmieji projekte sukurti meno kūriniai ir rankdarbiai buvo su entuziazmu padovanoti J. Matulaičio šeimos pagalbos centrui. J. Matulaičio šeimos pagalbos centras yra svarbi bendruomenės institucija, kurioje teikiama parama, pagalba šeimoms, vaikams, senjorams ir kitoms pažeidžiamoms grupėms, patiriančioms sunkumų.

 

Kaip teigia šio centro vadovė Skirmantė Kukuraitienė, ši iniciatyva - tikrai gera naujiena ir rodo, kad nuteistųjų darbas yra vertingas ir naudingas bendruomenei. Pasak jos, svarbu toliau skleisti džiaugsmą ir solidarumą savo kūryba, menas gali būti naudingas socialiniams tikslams ir bendruomenės gerovei. S. Kukuraitienė taip pat už iniciatyvą dėkoja visiems nuteistiesiems.

 

Projektas „Pergalės rankos - įkalinimo menas bendruomenei“ tęsiasi ir vystosi. Ši dovana gali būti tik pradžia ilgalaikiam ir produktyviam bendradarbiavimui tarp nuteistųjų ir bendruomenės, kuri atveria galimybes ateityje kurti, skatinti kūrybingumą ir bendradarbiavimą.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. spalio 30 d. 08:38