Naujienos

Velykų šventė Pusiaukelės namuose

2019-04-24

Siekdami puoselėti lietuvių tautos tradicijas Vilniaus pataisos namų Pusiaukelės namų nuteistieji ir darbuotojai 2019-04-19 surengė Velykų popietę. Šiai šventei buvo rengiamasi iš anksto: savaitę prieš renginį nuteistieji išsivalė Pusiaukelės namus – plovė langus ir sienas, šveitė grindis, pasipuošė patalpas, o šventės išvakarėse, naudodami įvairias marginimo technikas, margino kiaušinius – pagrindinį Velykų šventės simbolį, gamino valgius ir pasirengė šventei patalpą.

Renginį pradėjo 1-ojo Resocializacijos skyriaus specialistė (Pusiaukelės namų veiklos klausimais) Danutė Sargautienė, kuri pasveikino nueistuosius su artėjančiomis šventėmis, pažymėjo, kad Pusiaukelės namai šiuo metu nuteistiesiems yra tarsi antrieji namai, yra  bendruomenė, kuri kartu sprendžia kasdienes problemas ir smagu, kad visi su entuziazmu rengėsi šiai popietei. Specialistė palinkėjo nuteistiesiems gražiai pasibūti su artimaisiais per šv. Velykas, juk šiltas ir nuoširdus bendravimas su artimaisiais yra vienas svarbiausių dalykų žmonių santykiuose. Nuteistųjų atstovas pasveikino Pusiaukelės namų darbuotojus su artėjančia švente, padėkojo jiems Pusiaukelės namų nuteistųjų vardu už Pusiaukelės namuose sukurtą jaukią aplinką (bendravimo ir santykių), už kasdienio gyvenimo įgūdžius, išsakytus patarimus ir pastebėjimus.

Renginys buvo smagus: nuteistieji sunešė pačių dažytus margučius, gamintus patiekalus. Buvo daužomi margučiai, renkamas skaniausias patiekalas, bene daugiausia emocijų sukėlė margučių ridenimas (laimėtojai gavo prizus), buvo dalijamasi Velykų šventimo prisiminimais… Vienas nuteistasis prasitarė, kad šią popietę jaučiasi tarsi būtų namuose…

Tuo ir siekiama Pusiaukelės namuose ugdyti visuomenei priimtinus bendravimo įgūdžius, kurie padėtų nuteistiesiems lengviau integruotis visuomenėje.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. balandžio 24 d. 13:45
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos