Naujienos

Vakaras su Seimo nariu priklausomybės nuo alkoholio tema

2018-12-19

Specialistai vis dažniau kalba apie tai, kad alkoholizmas yra daug labiau mūsų visuomenėje paplitusi bėda nei manoma. Mat šis reiškinys turi keletą stadijų, kurių nei pats alkoholikas, nei jį supantys žmonės dažnai neatpažįsta. Daugelis nuteistųjų nusikaltimus įvykdė būdami neblaivūs.

2018 m. gruodžio 18 d. Vilniaus pataisos namų Socialinės reabilitacijos skyriaus Pusiaukelės namų poskyryje priklausomybės nuo alkoholio prevencijos tema renginį organizavo šio poskyrio specialistė Danutė Sargautienė. Poskyrio viršininkas Pavel Srebniuk nuteistiesiems pristatė svečią – Lietuvos Respublikos Seimo narį Egidijų Vareikį, kuris mielai sutiko pasidalyti asmenine karčia priklausomybes nuo alkoholio patirtimi.

E. Vareikis papasakojo, kiek laiko turėjo praeiti, kad jis pripažintų savo problemą, kas motyvavo pradėti ją spręsti ir kaip sekėsi įveikti, kokia visuomenės nuomonė apie priklausomus nuo alkoholio asmenis ir t. t. Taip pat svečias informavo, kokia Minesotos ir 12 žingsnių programų esmė, kuo svarbios priklausomiems nuo alkoholio asmenims AA savitarpio pagalbos grupės. Nuteistieji pateikė E. Vareikiui klausimus: kaip sekasi jam dabar gyventi įveikus priklausomybę, kokia jo nuomonė apie gydymo nuo priklausomybės alkoholiui metodus, jų veiksmingumą ir naudą bandančiam išsigydyti nuo priklausomybės, kokia tai liga, jo nuomone, alkoholizmas – proto ar sielos ir kt. Svečias atsakė į klausimus ir patarė priklausomiems nuo alkoholio nuteistiesiems susirasti mėgstamą užsiėmimą ir išsikelti tikslą.

Pusiaukelės namų poskyrio viršininkas P. Srebniuk, nuteistieji padėkojo Seimo nariui E. Vareikiui už skirta laiką, įdomų pokalbį šaltą žiemos vakarą ir įteikė prisiminimui dovanėlę, o svečias pusiaukeliečiams padovanojo paties parašytą poezijos knygą „Atminties draiskalai“, kuri papildys Pusiaukelės namų poskyrio biblioteką.

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. gruodžio 19 d. 16:03