Naujienos

Susipažinimas su nauja Vilniaus pataisos namų darbuotoja

2021-11-03

Sveiki, aš esu nauja Vilniaus pataisos namų psichologė - Akvilė. Man yra 25-eri metai ir šiemet baigiau teisės psichologijos magistro studijas. Bakalauro studijų metu rinkausi tarp klinikinės psichologijos ir teisės psichologijos magistro studijų, tačiau atlikusi praktiką Vilniaus pataisos namuose supratau, kad visgi pasirinksiu teisės psichologijos magistro studijas ir žinoma nepasigailėjau. Nuo paauglystės mėgdavau žiūrėti įvairius detektyvus, trilerius, filmus apie serijinius žudikus, bet tada dar negalvojau, kad po maždaug 10 metų dirbsiu bausmių vykdymo sistemoje. Galbūt tie filmai ir paskatino mane domėtis nusikaltimų tematika. Man buvo visada įdomu, kodėl žmonės nusikalsta, o ypač, kodėl žmonės, atlikę laisvės atėmimo bausmę, vis grįžtą į pataisos namus ar kalėjimus. Tad viena iš priežasčių, kodėl pasirinkau darbą bausmių vykdymo sistemoje ir yra ta, kad padėčiau nuteistiesiems vykdyti jų socialinės reabilitacijos planus ir kad kuo mažiau nuteistųjų, atlikę laisvės atėmimo bausmę, grįžtų atgal į įkalinimo įstaigą.

Dirbdama bausmių vykdymo sistemoje, tikiuosi išmokti daug, nes visgi tai man yra pirmasis psichologės darbas. Tikiuosi išnaudoti visas turimas teorines ir praktines žinias, kad pasiekčiau geriausių darbo rezultatų ir įgyti kuo daugiau naujų žinių ir patirties, kad tapčiau geriausia savo srities specialiste. Noriu ne tik tobulėti, bet padėti tobulėti ir nuteistiesiems bei suimtiesiems. Tikiuosi padėti jiems spręsti jų asmenines problemas, keisti nuostatas apie nusikalstamą elgesį, įgyti reikiamų įgūdžių, padėsiančių išėjus iš pataisos namų priimti geriausius sprendimus, kurie nebūtų susiję su nusikalstamu elgesiu. Nors dar Vilniaus pataisos namuose dirbu neilgai, tačiau jau dabar pastebiu, ką būtų galima patobulinti ir kaip galėčiau daugiau prisidėti prie resocializacijos proceso, tad su laiku, manau, pavyks bent kažką pakeisti ar patobulinti.

Laisvalaikio metu stengiuosi negalvoti apie darbą, bet tai padaryti sunku, nes kaip ir minėjau, vienas iš mano pomėgių žiūrėti detektyvo ar trilerio žanrų filmus ar serialus. Taip pat patinka skaityti įvairią grožinę literatūrą bei psichologines knygas. Vakarais sprendžiu įvairius kryžiažodžius ar tiesiog laiką leidžiu socialiniuose tinkluose. Be abejo mėgstu leisti laiką ir su artimaisiais bei draugais, nes kalbėtis galiu kad ir visą parą.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. lapkričio 3 d. 16:07
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?