Naujienos

Stebuklai slypi paprastuose dalykuose – būkime laimingi – kviečia Vilniaus pataisos namų nuteistieji

2020-04-08

Didžioji pavasario šventė – Velykos – dažniausiai švenčiamos balandį, o paskutinis sekmadienis prieš jas būna Verbų sekmadienis. Tai pavasario pabudimo šventė. Kartu tą dieną pabunda ir atgyja Lietuva. Ji sumirga įvairiomis ryškiomis spalvomis. Nors šiais metais Verbų sekmadienis kiek kitoks nei kasmet, tačiau su didele viltimi ir tikėjimu širdyje, su saule, su pavasariu, su šviesa, kasdien vis lengviau ir optimistiškiau galvojant apie rytojų. Kad ir apie mažus dalykus, mažus džiaugsmus, mažais žingsneliais...

Prieš Verbų sekmadienį kiekvienas ar iš kadagio sausų žolynų, ar ką tik išsprogusių medelių šakelių riša savo verbą. Nuo seno buvo tikima verbos magiška galia ir manyta, kad ji apsaugo nuo piktos akies, stichinių nelaimių, suteikia sveikatos, kad kiekvienoje verboje atsispindi rišėjo charakteris, fantazija, meistriškumas. Vilniaus pataisos namų nuteistieji pasitelkę kūrybiškumą gamino verbas iš spalvoto popieriaus, imituojančio gėlių žiedus. Nuteistieji drąsiai ir labai noriai kibo į darbą ir gamino savo pirmąsias verbas tikėdami, kad verba – tai magiškoji šakelė, kuria plakant suteikiama žmogui ar gyvuliui augumo ir gyvybės jėga, kartu jį apsaugant nuo ligų. O sveikatos šiuo karantino laikotarpiu labiausiai ir reikia mūsų tautai.

Pagrindinis tikslas, kurio siekė Resocializacijos skyriaus specialistai buvo priminti nuteistiesiems ir puoselėti krikščioniškąsias tradicijas, ugdyti kūrybiškumą, iniciatyvumą, bendradarbiavimą ir susirišus verbą pasitikti verbų savaitgalį.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. balandžio 8 d. 13:12
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos