Naujienos

Šeštadienio rytas su knygos autore Pusiaukelės namuose

2017 m. rugsėjo 23 d., šeštadienį, ryte į Vilniaus pusiaukelės namų poilsio kambarį rinkosi nuteistieji. Čia prie pyragu nukrauto stalo įvyko susitikimas su knygos „Dukra“ autore Erika Burinskaite, kuri atvyko ir skyrė savo laiką Pusiaukelės namų nuteistiesiems, pristatydama savo mamai skirtą  knygą, kurioje viešai išdrįso prabilti apie tėvo smurtą šeimoje ir apie tai, ką teko knygos autorei, jos broliui ir mamai – smurtautojo žmonai – išgyventi.

Nuteistieji įdėmiai klausė jaunos knygos autorės pasakojimo apie tikrai nesaldžią vaikystę, paauglystę ir apie tai, kas padėjo visa tai iškęsti, išgyventi ir drąsiai žengti gyvenimo keliu ne kaip auka, o išdrįsti prabilti viešai apie smurtą šeimoje. Ši tema buvo iki skausmo pažįstama ir kai kuriems Pusiaukelės namų nuteistiesiems, vaikystėje ir paauglystėje patyrusiems smurtą šeimoje. Nuteistieji dalijosi ir savo išgyvenimais šia tema, taip pat  domėjosi, ar autorė ketina ką nors daryti, o gal jau daro, kad vaikams netektų patirti smurto šeimoje, pateikė ir daugiau klausimų autorei, į kuriuos ji atsakė.

Knygoje „Dukra“ autorė E. Burinskaite rašo: „Pakeisti save – didžiausias darbas. Sugerti visus savo negatyvius būdo bruožus ir paversti teigiamais – iššūkis, kuris mane skatino atrasti savo pačios aukso viduriuką. Kad ir kokią tamsą išgyvenau praeityje“. Autorė ragino nuteistuosius nesidairyti atgal į praeitį, o žvelgti į priekį, keistis, pirmiausia keisti savo mintis, požiūrį į gyvenimą ir motyvavo siekti pozityvo. Tik pozityvų mąstymą, anot jos, lydi sėkmė. Ir ji pateikė pavyzdį – savo  gyvenimą.

Nuteistieji padėkojo knygos autorei už jiems skirtą laiką ir po susitikimo skirstėsi įvairiai nusiteikę:  vieni susimąstę, kiti aktyviai diskutuodami... Toks buvo šeštadienio rytas Vilniaus pusiaukelės namuose.

 

Informacija atnaujinta 2017 m. rugsėjo 26 d. 16:49