Naujienos

Sėkmingas programos “Tavo strategija“ užbaigimas

2019-11-14

Elgesio korekcijos priemonė „Tavo strategija“, tai intervencinė psichologinio konsultavimo programa, orientuota į nuteistųjų socialinius įgūdžius, reikalingus mažinti alkoholio vartojimo riziką.

Alkoholio vartojimas yra itin didelė sveikatos ir socialinė problema, kuo daugiau asmuo suvartoja alkoholio, tuo proporcingai didėja alkoholio sąlygojama socialinės žalos rizika bei didesnis socialinis pavojus. Mokslinių tyrimų rezultatai patvirtina, kad priklausomybę turintys nuteistieji dažniau nusikalsta, o jų padaromi nusikaltimai yra sunkesni ir psichiką veikiančių medžiagų vartojimas tik padidina teisės pažeidėjų problemas, susijusias su nusikalstamu elgesiu.

„Tavo strategija“ programos užsiėmimų ciklo metu, buvo siekiama nuteistiesiems padėti nustatyti su alkoholio vartojimu susijusius rizikos veiksnius, ugdyti gebėjimus valdyti juos ir atsisakyti alkoholio vartojimo, taip pat skatinti sveiko gyvenimo nuostatų ugdymąsi ir konstruktyvų problemų sprendimą. Nuteistieji sėkmingai susikūrė savo individualias strategijas problemai valdyti bei džiaugtis pilnavertišku gyvenimu be alkoholio neigiamos įtakos, tokiu būdu siekiant sumažinti savo galimą pakartotinį nusikalstamą elgesį.

Dalyvavę elgesio pataisos programoje nuteistieji pateikė atsiliepimus, kad jie ne tik išmoko naujų įgūdžių, prisiminė tai, kas yra veiksminga bet ir sustiprėjo vidumi, pasitvirtindami sau, kad geba vesti blaivų gyvenimo būdą ir, kad alkoholis nėra būtinybė, o tik žala sau ir visuomenei. Nuteistieji džiaugiasi, savo asmenine pergale, linkėdami ir kitiems išdrįsti keisti savo gyvenimą.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. lapkričio 14 d. 08:35
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos