Naujienos

Nuteistieji dalyvavo seminare apie patyčių ir smurto prevenciją

2021 m. rugsėjo 24 d. Vilniaus universiteto teisės psichologijos magistrantūros studentės Gabrielė Adomaitytė ir Marcelė Liutkevičiūtė surengė nuteistiesiems seminarą patyčių ir smurto prevencijos įgūdžių stiprinimo (atpažinimas ir veiksmai) tema. Kalbant apie patyčių temą neretai minimos mokyklos ir kalbama apie vaikus, nors ši tema ne mažiau aktuali ir suaugusiųjų tarpe. Šią problemą itin svarbu spręsti ir įkalinimo įstaigose – laisvės atėmimas, materialinių gėrybių ir socialinių ryšių apribojimas, izoliacija – visa tai gali pastatyti pamatus kilti patyčių ir smurto rizikai. Dėl šios priežasties svarbu atpažinti šias rizikas ir su jomis kovoti bei to išmokyti ne tik darbuotojus, bet ir pačius nuteistuosius.

Susidomėjimą šia tema išreiškę nuteistieji susirinko į seminarą ir pasinėrė į klausymą. Seminaro metu nuteistieji susipažino su patyčių ir smurto sąvokomis, jų rūšimis, mokėsi atpažinti situacijas, kuriose pasireiškia šie veiksmai. Buvo pristatytas patyčių poveikis individualiu lygmeniu – ne vienas nuteistasis nustebo, kad toks elgesys daro didelį poveikį ne tik aukai, bet ir agresoriui bei stebėtojui. Nuteistieji įsitraukė į aktyvią diskusiją, svarstė kaip galima pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje susidūrus su patyčiomis ar smurtu. Taip pat nestokojo aktyvumo debatuose, svarstant kada reikia kreiptis pagalbos į įstaigos specialistus ir darbuotojus. Nuteistiesiems buvo paaiškinta į kokius asmenis jie galėtų kreiptis atpažinę patyčias ar smurtą, priminta apie tai, kad pranešę apie tokį atvejį, jie turi teisę pasirinkti išlikti anonimiški. Seminaro pabaigoje nuteistiesiems buvo išdalinti lankstinukai, kurie padės nuteistiesiems geriau prisiminti įgytas žinias ir primins kur galima kreiptis atpažinus patyčias ir smurtą.

Vilniaus pataisos namuose surengtas seminaras sulaukė klausytojų dėmesio – aktualiomis temomis ir rūpimais klausimais nuteistieji aktyviai dalyvavo užsiėmime, konsultavosi su seminaro pranešėjais bei sėmėsi žinių.

Informacija atnaujinta 2021 m. rugsėjo 29 d. 08:27

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?