Naujienos

Pataisos pareigūno profesijos pristatymas moksleiviams

2021-11-26

Šių metų lapkričio 23 d. Vilniaus pataisos namų Resocializacijos skyriaus pareigūnės vienoje sostinės gimnazijų besimokantiems gimnazistams pristatė pataisos pareigūno profesiją. Pareigūnėms tai buvo nauja patirtis, kadangi dar neteko kalbėti apie savo profesiją su tokia jauna auditorija. Kaip tvirtina pačios darbuotojos, ruošiantis susitikimui, sunkiausia buvo teisinius, kasdien darbe vartojamus terminus pakeisti paprastesniais ir auditorijai suprantamais terminais. Susitikimo su gimnazistais metu Vilniaus pataisos namų darbuotojos supažindino juos su pataisos pareigūno sąvoka, paaiškino, kuo skiriasi įkalinimo įstaigose dirbantys pareigūnai nuo kitų tarnybų pareigūnų, papasakojo apie pataisos pareigūno funkcijas, kasdienį darbą, galimybes stoti į pataisos pareigūnų gretas.

Gimnazistai aktyviai klausinėjo Resocializacijos skyriaus darbuotojų tiek apie darbo specifiką, tiek apie įkalinimo įstaigose laikomų asmenų gyvenimo sąlygas. Ne vienas mokinys teiravosi pareigūnių apie tai, ar dirbdamos su nuteistaisiais, jos darbe nešioja šaunamąjį ginklą? Kodėl jos pasirinko šį darbą? Ar nesunku psichologiškai dirbti su pavojingais asmenimis, kuriuos teismas izoliavo nuo visuomenės? Atsakinėdamos į klausimus pareigūnės tikino, kad jų funkcija yra užmegzti kontaktą su įstaigoje laikomais asmenimis, teikti jiems pagalbą, todėl šaunamasis ginklas joms nereikalingas ir jo nenešioja nei vienas įstaigoje dirbantis darbuotojas. Resocializacijos skyriaus darbuotojos pripažino, kad tas darbas, kurį dirba yra pašaukimas ir jų gyvenimo dalis, o sunkumai, su kuriais nuolat susiduria tarnyboje, lengviau įveikiami dirbant komandoje. Sunkumai – tai neatsiejama darbo dalis ir nauja patirtis.

Mokyklos bendruomenė dėkojo Vilniaus pataisos namų darbuotojoms už pataisos pareigūno profesijos pristatymą ir išreiškė siekį pakviesti ir ateityje.

Vilniaus pataisos namų administracija dėkoja mokyklai už suteiktą galimybę pristatyti pataisos pareigūno profesiją, o Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Mokymo centrui už bendradarbiavimą rengiantis susitikimui su mokyklos bendruomene.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. lapkričio 26 d. 07:53
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?