Naujienos

Paskirtį pakeitęs Lukiškių kalėjimas – atveria duris nuteistųjų resocializacijai

Darbas – tai viena iš naudingų veiklų ir nuteistų asmenų socialinės reabilitacijos priemonių, kurios tikslas – paruošti asmenį integracijai į visuomenę bei išmokyti jį gyvenimo tikslų siekti teisėtais būdais ir priemonėmis. Nuteistųjų užimtumas darbine veikla teikia svarią naudą pataisos procese, todėl Vilniaus pataisos namai nuolat įgyvendina siekį – įdarbinti kuo daugiau nuteistųjų.

Darbo patirties stoka ir asmens socialinis statusas – tai pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susiduria Vilniaus pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atviros kolonijos sąlygomis atliekančios nuteistosios, ir neretai tai tampa kliūtimis, siekiant įsitraukti į socialinę veiklą – įsidarbinti.

Vilniaus pataisos namuose š. m. rugsėjo 7 d. vyko nuteistųjų susitikimas su potencialiais darbdaviais. Įstaigoje lankėsi buvusio kalėjimo ir dabar naujai duris atvėrusio bei naują paskirtį įgavusio meno ir kultūros komplekso „Lukiškių kalėjimas 2.0“ atstovas. Nuteistosioms buvo pristatytos darbo galimybės ir užimtumo formos jau uždarytame kalėjime, kuris šiandien vysto kūrybos, meno ir renginių organizavimo veiklas. Darbdavys akcentavo, kad suteikdami nuteistosioms galimybę dirbti įvairiose meno, kūrybos veiklose, įgyti patirties, tokiu būdu prisidės prie resocializacijos proceso siekių.

Vilniaus pataisos namai sieks tolimesnio bendradarbiavimo su Lukiškių kalėjimas 2.0 nuteistųjų užimtumo didinimo ir resocializacijos tikslais.

 

Informacija atnaujinta 2021 m. rugsėjo 10 d. 15:12

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?