Naujienos

Paskaita „Konfliktų valdymas“ Vilniaus pataisos namų Priklausomybių reabilitacijos grupės nuteistiesiems

2020-03-16

Daugumoje galime išgirsti, kad geriausias būdas išspręsti konfliktą yra jo išvengimas. Visgi gyvenimo patirtis rodo, jog ne visada tai pavyksta. Atsidūrus konfliktinėje situacijoje, kai kiekvienas nori tapti nugalėtoju ir įrodyti savo tiesą, pamirštame net konflikto esmę. Dažnai įvykus konfliktinei situacijai, neturime galimybių pagalvoti, kas nutiko ir kaip turėčiau elgtis, kokiu būdu išspręsti šį konfliktą, o gal net įpročio, kad svarbiausia protingai išspręsti situaciją. Tam žinoma reikia turėti ne tik noro, tačiau ir žinių. Todėl 2020-03-12 nagrinėta, kokios yra galimos konfliktų sprendimų strategijos.

Vilniaus pataisos namų psichologai organizavo paskaitą nuteistiesiems, kurios tema – „Konfliktų valdymas“. Paskaitą vedė Vilniaus universiteto psichologijos bakalauro studijų, IV kurso studentės Marcelė Liutkevičiūtė ir Ugnė Jezerskaitė, atliekančios praktiką Vilniaus pataisos namuose. Paskaitos pagrindinis tikslas buvo ne tik supažindinti nuteistuosius su konflikto kilimo priežastimis, požymiais, jų vystymosi etapais, bet ir pagrindinėmis bei efektyviausiomis sprendimo strategijomis. Pristatomos temos dėka, buvo siekiama didesnio nuteistųjų sąmoningumo konfliktinėse situacijose, jų konstruktyvaus sprendimo bei paskatinimo prisiimti atsakomybę už savo taikomas konfliktų sprendimo strategijas.

Priklausomybių reabilitacijos grupės nuteistieji, tik patvirtino šios temos aktualumą bei poreikį tobulinti konfliktų sprendimo įgūdžius. Nuteistieji dalijosi savo turimomis žiniomis bei išbandė tinkamas ir neatnešančias žalos kitam, konfliktų sprendimo strategijas. Tam, kad nuteistųjų įgytos žinios neliktų užmarštyje, dalyvavusiems buvo išdalintos psichologų parengtos atmintinės šia tema.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. kovo 16 d. 07:37
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos