Naujienos

Paskaita apie lygtinį paleidimą iš pataisos namų

Vilniaus pataisos namų Socialinės reabilitacijos skyriaus Pusiaukelės namų poskyris bendradarbiauja su Vilniaus apygardos probacijos tarnybos Vilniaus probacijos skyriumi.

2018-06-27 Pusiaukelės namų poskyryje vyko Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus patvirtintos 2001 m. gruodžio 27 d. Asmenų, kuriuos rengiamasi paleisti iš laisvės atėmimo vietų, teisinio ir socialinio švietimo programos Nr. 112 paskaita „Asmenų, grįžusių iš laisvės atėmimo vietų, teisės ir pareigos“, kurią vedė Vilniaus apygardos probacijos tarnybos Vilniaus probacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Ovidijus Rakauskas. Paskaitoje dalyvavo 8 nuteistieji, specialistės Gintarė Gerybaitė ir Danutė Sargautienė.

Vilniaus probacijos skyriaus vyriausiasis specialistas informavo nuteistuosius, kokie gali būti įpareigojimai bei kokios jų nevykdymo pasekmės paleidžiamiems iš laisvės pataisos įstaigų asmenims, kokia taikoma atsakomybė už lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos sąlygų nevykdymą, kokios asmens, paleisto lygtinai iš pataisos įstaigos, teisės ir pareigos. Vyriausiasis specialistas  patarė nuteistiesiems, kaip sėkmingai vykdyti lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos sąlygas ir nesugrįžti į pataisos namus.

O. Rakauskas išsamiai papasakojo ir apie lygtinį paleidimą iš pataisos įstaigos su intensyvia priežiūra. Jis pademonstravo, kaip veikia nuteistojo kontrolei naudojamas  elektroninio stebėjimo įtaisas. Atsirado norinčių jį išbandyti.

Nuteistieji įdėmiai klausė vyriausiojo specialisto, nes informacija, kurią jis pateikė, Pusiaukelės namų poskyrio nuteistiesiems yra svarbi. Nuteistieji pateikė klausimų, į kuriuos Vilniaus probacijos skyriaus vyriausiasis specialistas O. Rakauskas atsakė. Anot nuteistųjų, šis susitikimas su probacijos atstovu buvo jiems naudingas.                          

Informacija atnaujinta 2018 m. birželio 29 d. 13:07

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos