Naujienos

Padėdami nuteistiesiems, padedame visiems

2019-04-25

„Padėdami nuteistiesiems, padedame visiems“ tokia nuostata vadovaujasi asociacijos „Laisvas žmogus" prezidentė Tatjana Ščiurina, kuri savanorystės pagrindais Vilniaus pataisos namų nuteistuosius lanko kiekvieną savaitę nuo 2011 m.

Tatjana Ščiurina nuteistiesiems veda užsiėmimus pagal autorinę programą „Priklausomybių nuo alkoholio ir kitų narkotikų vartojimo įveikimas, taikant sobriologijos mokslo pasiekimus". Šių užsiėmimų metu nuteistiesiems padedama atrasti ir vertinti tikrąsias moralines vertybes, suvokti, kad reikia išanalizuoti praeities klaidas, padaryti tinkamas išvadas, pasimokyti iš jų ir pradėti keistis, o ne kaltinti save. Kaip teigia pati T. Ščiurina „Stengiuosi padėti nuteistiesiems atgauti pasitikėjimą savimi, didinti supratimą, kad padėti sau gali jie patys, keisdami sąmonėje susiformavusią klaidingą programą. Ateinu padėti suformuoti įsitikinimą, kad alkoholis nėra problemų sprendimo kelias ir atrasti veiksmingus problemų sprendimo kelius“.

Ilgametė savanorė T. Ščiurina trumpai papasakojo apie savo veiklą ir esminius darbo su nuteistaisiais principus bei pasiektus rezultatus. Kviečiame susipažinti: Nuo 2010 metų vadovauju asociacijai „Laisvas žmogus", kurios vienas iš tikslų – padėti nuteistiesiems, atlikusiems bausmę asmenims išeiti į laisvę, suvokusiems bendražmogiškų vertybių svarbą, įveikusiems priklausomybes ir išmokusiems pasirūpinti savimi.

Visi mes esame visuomenės nariai. Įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis, reklamomis visuomenė skatinama kuo daugiau vartoti, kuo daugiau turėti, o ne būti žmonėmis. Tai slopina kritinį mąstymą, norą gilintis į moralinių vertybių prasmę. Mažėja atsakomybė už save ir kitus, atjauta, bendruomeniškumas. Tampa normalu nustumti, apgauti silpnesnįjį ir lengviausiu, netgi nusikalstamu, keliu siekti sau naudos, lėbauti, vartoti legalius (alkoholį, tabaką) ir nelegalius narkotikus. Vartotojiškos visuomenės formuojamos nuostatos suklaidina žmogų ir stumia į nusikalstamą veiką.

Nuo mažens žmogui įrašoma melaginga informacija, kad „atsipalaiduoti" ir spręsti problemas galima tik save slopinant alkoholiu, tabaku ar kitomis psichotropinėmis medžiagomis. Tokiu būdu žalojamas organizmas ir jo psichika, skatinami nusižengimai ir nusikaltimai. Žmogus pakliūva į „užburtą ratą" – jis nesugeba sau atleisti ir negali surasti kelią į pilnavertį gyvenimą. Vidinė neapykanta, lyg psichologinis pūlinys, perauga į kerštą visuomenei. Tuomet žmonės grįžta iš įkalinimo įstaigos į laisvę dar žiauresni, nei buvo. Sudėtingose situacijose jie vėl ieško apgaulingo užsimiršimo – butelio.

Esminių pokyčių kelias yra sunkus. Jį priimti nėra lengva. Ilgo darbo patirtis, argumentų svarumas, konfidencialumo užtikrinimas, padeda „atrakinti" kelius į įkalintųjų širdis, padėti jiems suprasti, kad reikia esminių vidinių pokyčių. Naudodama savo atrastus ir sukurtus metodus padedu nuteistiesiems padaryti esminius pokyčius. Nuteistieji gausiai ir noriai lanko užsiėmimus, kurių metu aktyviai dalyvauja programos veikloje, o laikotarpiais tarp užsiėmimų atlieka savarankiškus darbus. Per visą mano autorinės programos įgyvendinimo laikotarpį iš užsiėmimuose dalyvavusių nuteistųjų 23 asmenys įveikė priklausomybes, išėję iš pataisos namų, sėkmingai integravosi į darbo rinką ir daugiau į įkalinimo įstaigą negrįžo. Buvusiems nuteistiesiems, išėjusiems iš įkalinimo įstaigos, kartu su asociacija „Laisvas žmogus" padedu adaptuotis laisvėje. Organizuojame laisvalaikį – sportuojame, savaitgaliais iškylaujame, maudomės upėje, sveikatinamės mobilioje pirtyje, bendraujame, dalinamės patirtimi, keliaujame po Lietuvą.

Savo veiklą – padėti žmogui išmokti padėti sau – vykdau savanoriškais pagrindais vardan visos visuomenės gerovės. Kuo daugiau bus blaivų, sveiką gyvenimo būdą pasirinkusių, bendražmogiškų vertybių besilaikančių, savarankiškų, sugebančių save kontroliuoti, už save ir kitus atsakingų žmonių, tuo saugesnė ir laimingesnė bus visuomenė. Padėdami nuteistiesiems, padedame visiems“.

Vilniaus pataisos namų administracija nuoširdžiai vertina tokį asociacijos „Laisvas žmogus“ prezidentės Tatjanos Ščiurinos atsidavimą ir pasiaukojantį darbą su nuteistaisiais. Šie užsiėmimai be abejonės reikalingi nuteistiesiems siekiant padėti jiems sėkmingai įveikti priklausomybės problemas. Kiekvienas sėkmingas atvejis yra didelis laimėjimas.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. balandžio 25 d. 16:41
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos