Naujienos

Nuteistųjų susipažinimas su lygtinio paleidimo tvarka ir intensyvios priežiūros sąlygomis

2021-09-23

Šių metų rugsėjo 21 d. Vilniaus pataisos namų pusiaukelės namų nuteistieji susitiko su Lietuvos probacijos tarnybos darbuotoju. Susitikimo metu nuteistieji buvo supažindinti su lygtinio paleidimo tvarka, intensyvios priežiūros ypatumais ir elektroninio stebėjimo priemone – apykoje.

Nuteistieji turėjo galimybę daugiau sužinoti ir pasidomėti, kaip vyksta elektroninis monitoringas, koks apykojų veikimo principas, kokios dienotvarkės turi būti paisoma ir kas nutinka įtariant pažeidimus. Susitikimo metu nuteistiesiems buvo pademonstruotas elektroninio stebėjimo įtaisas, kuris suprogramuojamas kiekvienam nuteistajam individualiai: užfiksuojamos gyvenamosios vietos koordinatės, nustatomos vietos ir objektai (jei tokių yra), kuriuose draudžiama lankytis. Buvo paaiškinta apie tai, kad pareigūnai nedelsiant reaguoja, jeigu nuteistasis ignoruoja apykojės siunčiamus signalus, kada nepaisoma nustatytų priežiūros reikalavimų.

Susitikimo metu buvo atkreiptas dėmesys ir į tai, kad likusios bausmės atlikimas šeimoje ir gerai pažįstamoje artimoje aplinkoje padeda nuteistiesiems greičiau grįžti į visuomeninį gyvenimą.

Šiuo metu Vilniaus pataisos namų pusiaukelės namuose bausmę atlieka 30 nuteistųjų.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugsėjo 23 d. 11:17
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?