Naujienos

Nuteistųjų socialinių įgūdžių ugdymas tęsiasi

2019-11-14

Asmenys, atliekantys bausmę įkalinimo įstaigose, privalo prisitaikyti prie įstaigose galiojančių elgesio normų, taisyklių, esančio režimo. Ilgalaikis atskyrimas nuo visuomenės turi įtakos ne tik pačios asmenybės pokyčiams, bet ir socialiniams įgūdžiams, kurie yra būtini siekiant sėkmingai integruotis į visuomenę. Įstaigoje vykdant „Socialinių įgūdžių ugdymo programą nuteistiesiems“ siekiama pagerinti jų socialinius įgūdžius, suteikiant galimybę efektyviau integruotis į visuomenę atlikus bausmę.

Šios intervencinės priemonės metu, socialinė ir psichologinė pagalba vienu metu teikiama keliems nuteistiesiems. Tai efektyvus metodas, kurio tikslas saugioje aplinkoje, kurią užtikrina grupės vadovas, spręsti tarpasmenines, santykių ir kitokias problemas, padėti vieni kitiems pamatyti save realioje bendravimo situacijoje, suprasti kylančius jausmus ir keisti savo įprastinius reagavimo bei veikimo būdus, ugdyti socialinius įgūdžius.

Lapkričio 5 dieną 12-os nuteistųjų grupė baigė pirmą, šios elgesio pataisos programos, modulį, kurio metu buvo ugdyti vidiniai įgūdžiai. Šių užsiėmimų metu nuteistieji gerino santykį su savimi, susipažįstant su tuo kokie jie yra, atpažįstant savo silpnąsias ir stipriąsias puses, identifikuojant puoselėjamas vertybes, kurios įtakoja jų priimamus sprendimus bei ugdytas gebėjimas atpažinti ir išreikšti emocijas priimtinu būdu.

Nuteistieji motyvuoti ugdyti save, siekiant integruotis į visuomenę. Jų nuomone, tai unikali galimybė grupėje tyrinėti savo bendravimo su kitais ypatumus bei mokytis tai daryti efektyviau, pažvelgti į save ir turimas problemas kitų dalyvaujančių programoje akimis, išbandyti save įvairiausiose situacijose, saugiai rizikuojant pasielgti kitaip nei buvo įprasta.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. lapkričio 14 d. 08:25
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos