Naujienos

Nuteistiesiems surengtas patyčių ir smurto prevencijos įgūdžių stiprinimo renginys

Vilniaus pataisos namų Resocializacijos skyriaus darbuotojai 2021 metų pabaigoje surengė nuteistiesiems seminarą patyčių ir smurto prevencijos įgūdžių stiprinimo (atpažinimas ir veiksmai) tema. Patyčių tema tampa aktuali ne tik moksleivių gretose, bet ir suaugusiųjų tarpe. Šią problemą taip pat svarbu atpažinti ir spręsti įkalinimo įstaigose – laisvės atėmimas, materialinių gėrybių, socialinių ryšių ir pasirinkimo laisvės apribojimas, izoliacija, gali pastatyti pamatus kilti patyčių ir smurto rizikai. Būtent dėl šios priežasties svarbu yra mokėti ne tik atpažinti šias rizikas, bet ir išmokyti su jomis kovoti ir pataisos įstaigų darbuotojus, ir nuteistuosius.

Susidomėjimą šia tema išreiškę nuteistieji susirinko į seminarą ir pasinėrė į aktyvų klausymą. Užsiėmimų metu nuteistieji buvo sumažindinti su patyčių ir smurto sąvokomis, jų rūšimis, mokėsi atpažinti įvairias situacijas, kuriose pasireiškia šie veiksmai. Seminaro metu buvo pristatytas patyčių poveikis kiekvienam jų dalyviui – ne vienas nuteistasis nustebo, kad toks elgesys daro poveikį ne tik aukai, bet ir agresoriui ir stebėtojui. Nuteistieji įsitraukė į aktyvią diskusiją, svarstė, kaip galima pasielgti vienoje ar kitoje situacijose, susidūrus su patyčiomis ar smurtu. Dalyviai taip pat pasidalino savo asmeninėmis patirtimis, nestokojo aktyvumo debatuose. Seminaro metu buvo diskutuojama apie tai, kada reikėtų kreiptis pagalbos, į ką kreiptis įžvelgiant patyčias ar smurtą. Dalyviams buvo akcentuota, kad pranešę apie bet kokį smurto ar patyčių atvejį, jie turi teisę pasirinkti išlikti anonimiški. Seminaro pabaigoje nuteistiesiems buvo išdalinti informacinio pobūdžio lankstinukai, kurie padės dalyviams įtvirtinti įgytas žinias ir primins, kur galima kreiptis, atpažinus patyčias ar smurtą.

Vilniaus pataisos namuose surengti keli tokie seminarai sulaukė didelio klausytojų dėmesio – aktualiomis temomis ir rūpimais klausimais nuteistieji konsultavosi su seminarų pranešėjomis, sėmėsi žinių, aktyviai jungėsi į diskusijas.

 

Informacija atnaujinta 2022 m. sausio 13 d. 16:58

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?