Naujienos

Nuteistiesiems surengtas klasikinės muzikos koncertas

2021-09-23

Lietingas pirmadienio dangus Vilniaus pataisos namų nuteistiesiems nušvito žvaigždėmis dėl jiems surengto Dalios Dėdinskaitės ir Glebo Pyšniak klasikinės muzikos koncerto. Kartu su Toronte įkurtos labdaros organizacijos „Looking at the stars“ (iš anglų k. „Žiūrėdamas į žvaigždes“) atstovais viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė ir vienas ryškiausių savo kartos Baltijos šalių violončelininkų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Čiurlinio kvarteto narys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius įstaigoje laikomiems nuteistiesiems padovanojo tris nuostabius kūrinius: Z. Kadaly Duo – smuikui ir violončelei op.7, P. Vasks-Castillo Interior ir G. F. Handel-J.Halvorsen – Passacaglia g-moll.  

Šios organizacijos pagrindinis tikslas yra pristatyti klasikinę muziką ir pasaulinio lygio menininkus įstaigoms ir organizacijoms, kurių nariai neturi galimybės pasiklausyti klasikinės muzikos tradicinėje aplinkoje. Dmitri Kanovich – labdaros organizacijos įkūrėjas teigia, kad sukurti tokį projektą įkvėpė jo šeima ir tėčio Grogorijaus Kanovičiaus 1959 m. parašyta pirma knyga „Aš žiūriu į žvaigždes“. Tai istorija apie našlaitį mažame kaimelyje, kurio vienintelė laimė yra žvaigždžių kupinas dangus. Istorijos herojus kiekvieną vakarą žiūrėjo į žvaigždes. Jos buvo jo įkvėpimo šaltiniu – nukreipdavo į įsivaizduojamą teisingumo, taikos ir brolybės pasaulį; pasaulis ir žvaigždės susijungė į vieną meilės ir vilties visatą, herojus geriau jautėsi pasaulyje ir šalia kiekvieno žmogaus.

2019 m. organizacija pradėjo veiklą ir Lietuvoje surengusi klasikinės muzikos koncertą Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje. Tęsdama savo misiją, labdaros organizacija yra suplanavusi rugsėjo mėnesį surengti keletą klasikinės muzikos koncertų Lietuvos įkalinimo įstaigose.

Lietuvos pianistas, kultūros veikėjas, kultūrinių ir edukacinių projektų iniciatorius ir vienas iš šios veiklos organizatorių Lietuvoje Darius Mažintas teigė, kad kūriniai, kuriuos atliko Dalia Dėdinskaitė ir Gleb Pyšniak buvo parinkti labai atsakingai. Koncerto organizatoriai siekė, kad klausytojai išgirstų ir pajaustų muzikos garsais kuriamus įvairius jausmus - liūdesį, džiaugsmą, skausmą, viltį ir ramybę.

Vilniaus pataisos namų administracija dėkoja visiems koncerto organizatoriams ir atlikėjams už jų nuoširdžią iniciatyvą Vilniaus pataisos namuose esantiems nuteistiesiems.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugsėjo 23 d. 08:40
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?