Naujienos

Nuteistiesiems organizuota motyvacinė grupė „Alkoholio vartojimo problemų sprendimas”

2019-04-03

Alkoholio vartojimo problemos daro neigiamą poveikį ne tik asmens elgesiui, tarpasmeniniams santykiams, dažnai skatina priimti neracionalius sprendimus, suvaržo galimybes kontroliuoti save bei trukdo socialiai priimtinais būdais save realizuoti visuomenėje. Atsižvelgiant į didelį skaičių nuteistųjų, kurie būdami apsvaigę nuo alkoholio, įvykdė įvairaus pobūdžio nusikaltimus ir jų išsakomą poreikį spręsti vartojimo problemas, Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime nuteistiesiems, paliktiems įstaigoje atlikti ūkio darbus, sukurta motyvacinė grupė „Alkoholio vartojimo problemų sprendimas”.

Grupės motyvacinius užsiėmimus vedė Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto teisės psichologijos magistro studijų studentė Viktorija Mikalauskienė. Šešių motyvacinių grupės užsiėmimų cikle buvo analizuojami tolesni alkoholio vartojimo ir nevartojimo pliusai bei minusai. Kiekvienam grupės dalyviui siekta padėti suprasti, kiek jo alkoholio vartojimo problema yra pažengusi. Analizuoti alkoholį vartoti skatinantys veiksniai, atkreiptas dėmesys į tai, kad išmokus kontroliuoti vartojimą skatinančius dirgiklius, galima lengviau išspręsti vartojimo problemą. Taip pat analizuoti su alkoholio vartojimu susiję praradimai. Kiekvienas grupės dalyvis užsiėmimų pabaigoje susikūrė planą, kuriame nusimatė konkrečius žingsnius, ką jis darys išėjęs iš pataisos įstaigos, kad nebevartotų alkoholio ir kaip galėtų įveikti iškylančius sunkumus.

Nuteistųjų resocializacija yra pati svarbiausia laisvės atėmimo bausmės siekiamybė, todėl šio tikslo įgyvendinimui yra skiriamas ypatingas dėmesys, pasitelkiant ir savanorių pagalbą, kuri yra neįkainojamas žmogiškasis resursas. Džiugu, kad visuomenė nėra abejinga nuteistųjų resocializacijos procesui ir prisideda prie saugesnės visuomenės kūrimo.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. balandžio 3 d. 13:45