Naujienos

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse – išvyka į Medininkų pilį

2018 m. kovo 10 d. Vilniaus pataisos namų Socialinės reabilitacijos skyriaus Pusiaukelės namų poskyrio nuteistieji, jų artimieji ir specialistės Dalia Šlempo, Danutė Sargautienė vyko ekskursiją į Trakų istorijos muziejaus Medininkų pilies skyrių. Šis renginys buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Medininkų pilies skyriaus administraciniame pastate ekskursijos dalyviams buvo surengtas edukacinis užsiėmimas „Lietuvos pinigų istorija“, šio skyriaus darbuotojas įdomiai papasakojo Lietuvos pinigų istoriją, po to nuteistieji galėjo pasigaminti monetų iš modelino.

Po šio užsiėmimo Medininkų pilies skyriaus gidas vedžiojo ekskursijos dalyvius po pilies teritoriją ir pilį pasakodamas šios pilies istoriją, supažindino su ekspozicijomis. Medininkų pilį sudaro 4 bokštai, 1,8-1,9 m. storio ir iki 15 m. aukščio sienos ir gynybiniai grioviai. Pagrindinis bokštas donžonas (gynybinis, sargybos ir gyvenamasis bokštas) yra apie 30 m. aukščio. Manoma, kad tvirtovė buvo pastatyta XIVa. pirmoje pusėje, valdant Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Gediminui (1316–1341 m.). Ši pilis buvo vienas punktų, gynęs Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi nuo Kryžiuočių ir Livonijos ordinų agresijos, galimo antpuolio iš rytų.

Gidas parodė ekskursijos dalyviams Medininkų pilies donžone įrengtas 4 sales. Pirmojo aukšto salėje eksponuojamos patrankos, akmeniniai sviediniai, archeologiniai radiniai. Antrajame pilies aukšte – įvairūs to meto ginklai, nuteistieji sužinojo apie LDK XIV-XVIII a. ginkluotę, pamatė karybos salę puošiantį dailininko Giedriaus Kazimierėno 2012 m. tapytą paveikslą. Trečiame pilies aukšte buvo X–XX a. pagaminti sidabro dirbiniai, čia nuteistieji galėjo pasigaminti jiems patinkantį suvenyrą, o ketvirtajame aukšte visų dėmesį patraukė nemaža LR Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko medžioklės peilių kolekcija ir medžioklės trofėjai. Paskutinis donžono aukštas –reprezentacinė salė, iš kurios galima patekti į apžvalgos aikštelę. Šioje salėje prie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto biusto nuteistieji ir specialistai nusifotografavo kartu. Čia buvo įteikta gidui padėka už įdomų pasakojimą, taip pat vienas nuteistasis Pusiaukelės namų poskyrio vardu parašė atsiliepimą ten esančioje lankytojų knygoje.

Nuteistiesiems labai patiko šis renginys. Jie sužinojo įdomių  faktų iš Lietuvos valstybės istorijos. Už renginį Pusiaukelės namų poskyrio specialistai ir nuteistieji dėkoja Trakų istorijos muziejaus Medininkų pilies skyriaus administracijai suteikusiai nuolaidą bilietams į Medininkų pilį ir edukacinei programai. 

       

Informacija atnaujinta 2018 m. kovo 12 d. 16:56