Naujienos

Intervencinė programa smurtautojams šeimoje

2019-10-14

Vilniaus pataisos namų Pusiaukelės namuose nuteistieji intensyviai rengiami lygtiniam paleidimui iš pataisos įstaigos. Didelis dėmesys skiriamas intervencinėms ir neintervencinėms elgesio korekcijos programoms.

2019-10-08 baigta šešis mėnesius trukusi Intervencinė programa smurtautojams šeimoje, kurią vedė Vilniaus pataisos namų Resocializacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Pavel Srebniuk ir Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus vyriausioji specialistė Nadiežda Kudrauskas. Šioje programoje dalyvavo ir sėkmingai ją baigė keturi Vilniaus pataisos namų Pusiaukelės namų nuteistieji ir aštuoni Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus probuojamieji.

Vienas pagrindinių šios programos tikslų – užsiėmimų metu padėti pažeidėjams išmokti nenaudoti smurtą. Nuteistiesiems padedama suvokti, kas yra smurtas, suprasti savo smurtinius veiksmus prieš artimuosius, atpažinti įspėjamuosius smurtinio elgesio ženklus ir pan.

Programos dalyviai padėkojo programos vedėjams, o Pusiaukelės namų nuteistieji sakė, kad ši programa jiems buvo naudinga: vieni teigė, kad pradėjo labiau pasitikėti savimi ramiai bendraudami su šeima, kiti sakė, kad tikrai nenusivylė šia programa, nes grupėje buvo dalyvių su skirtingais charakteriais ir įdomiomis gyvenimo patirtimis, vieni iš kitų pasiėmė sau tai, kas pozityvu ir naudinga, o programos vedusių specialistų darbo patirtis su nuteistaisiais ir perduotos žinios labai pravers gyvenime laisvėje.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 14 d. 08:47
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos