Naujienos

Filmo „Olegas“ peržiūra Vilniaus pataisos namų pusiaukelės namuose

2021-08-19

2021 m. rugpjūčio 11 d. Vilniaus pataisos namų pusiaukelės namuose vyko filmo „Olegas“ peržiūra, o vėliau filmo aptarimas – diskusija, kurią vedė Vilniaus pataisos namų Resocializacijos skyriaus socialinė darbuotoja. Nuteistieji žiūrėjo pagal tikrą istoriją sukurtą filmą. Filmas pasakoja apie emigrantą iš Latvijos Olegą (vaid. Valentinas Novopolskis), Briuselio priemiestyje nelegaliai dirbančiu mėsininku. Jis puikiai išmano savo amatą, tačiau po vieno nelaimingo atsitikimo yra atleidžiamas iš darbo. Darbą ir stogą virš galvos Olegui pasiūlo geranoriškai nusiteikęs lenkas Andžejus (vaid. Dawid Ogrodnik). Apsigyvenęs su panašaus likimo žmonėmis, Olegas supranta, kad pagalba buvo tik masalas. Vyras tampa kriminalinio pasaulio ir savo praeities įkaitu.

Visi nuteistieji filmą įvertino teigiamai – filmas įtraukė, buvo įdomus ir jį žiūrėjo su malonumu. Tą buvo galima pastebėti žvelgiant į žiūrovus filmo metu. Filmas truko kiek daugiau nei vieną valandą, tačiau salėje buvo juntamas žiūrovų susikaupimas ir dėmesys – juk kai kurios filmo scenos galėjo atspindėti labai tikrus jų pačių išgyvenimus... Nors vėliau nuteistieji asmenys, jų paklausus, vengė apie tai atvirai pasisakyti.

Nuteistieji stebėjo pagrindinio veikėjo sunkumus, filmo scenas, kuriose atsispindėjo nusikalstamo pasaulio gyvenimo aplinkybės.

Šis užsiėmimas – tai nuteistųjų empatijos ugdymas, būdas plėsti jų kultūrinį akiratį, sudaryti galimybę įsijausti į kitų žmonių istorijas, naujai pažvelgti ir į savo gyvenimo patirtį. Filmas gali būti tarsi mediumas, kuris padeda  pataisos įstaigų darbuotojams užmegzti kontaktą su nuteistaisiais, diskusijų metu atskleisti naujas temas, iškelti svarbius probleminius klausimus, susijusius su nuteistųjų integracija į visuomenę, skatinti prosocialių vertybių ugdymą. 

Svarbus buvo ir žiniasklaidos atstovų, filmo kūrėjų apsilankymas Vilniaus pataisos namų pusiaukelės namuose vykusioje peržiūroje. Tai leidžia mažinti atskirtį tarp nuteistųjų ir likusios visuomenės. Parodyti, kad nuteistieji taip pat yra asmenybės, turinčios talentų, įdomių minčių bei gebantys reflektuoti, o ilgainiui turi potencialo tapti visaverčiais visuomenės nariais.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugpjūčio 19 d. 07:51
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?