Naujienos

Dailės terapija stiprina siekiamas asmenybės savybes

2018-04-16

Iš pataisos įstaigų perkelti į Pusiaukelės namus tęsti laisvės atėmimo bausmę nuteistieji po kelių laisvės atėmimo metų turi galimybę laisvėje dirbti, bendrauti su bendradarbiais ir darbdavių atstovais, susitikti su artimaisiais, gyvenimo partneriais, draugais... Dėl buvimo nelaisvėje dalinai ar visiškai prarandami bendravimo įgūdžiai, teigiamos asmens savybės ir stiprybės. Išėję į laisvę dėl šių priežasčių nuteistieji patiria emocinę įtampą.

2018-04-09 Vilniaus pataisos namų Socialinės reabilitacijos skyriaus Pusiaukelės namų poskyrio specialistės Dalios Šlempo pakviesta Lietuvos dailės terapijos asociacijos narė, dailės terapeutė, lektorė Virginija Šilauskienė nuteistiesiems skaitė praktinę paskaitą „Pastebiu... atrandu... priimu“. Dailės terapija didina asmenybės išteklius ir stiprina jos siekiamas savybes. Kūrybinio proceso metu buvo siekiama sumažinti nuteistųjų emocinę įtampą ar emocinio perdegimo tikimybę, taip pat atrasti žmogiškuosius išteklius. Nuteistieji iš pateiktų kortelių turėjo išsirinkti tas korteles, kurios atitinka jų stiprybes, išsirinkti, jų manymu, spalvą, kuri atitiktų jų pasirinktą stiprybę ir nuspalvinti žmogaus siluetą. Nenorintiems spalvinti nuteistiesiems buvo duota kita užduotis. Po to, buvo aptarti užsiėmimo rezultatai.

Iš pradžių skeptiškai žiūrėję į šį renginį, po jo nuteistieji sakė, kad jiems patiko ir buvo įdomu, kad tokie užsiėmimai galėtų būti rengiami kiekvieną savaitę apie porą mėnesių, tuomet jie pajaustų poveikį ugdant ir stiprinant asmenybės teigiamas savybes ir stiprybes.

  

 

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. balandžio 16 d. 12:42