Naujienos

COVID-19 neužtemdė pusiaukeliečių šv. Velykų laukimo

2020-03-30

Šiemet mūsų gyvenimą sujaukė plintantis koronavirusas COVID-19. Ne taip, kaip įprasta, sutiksime šv. Velykas – užsidarę namuose, gal būt, be artimųjų, vieni. Vilniaus pataisos namų Pusiaukelės namų nuteistiesųjų irgi pasikeitė gyvenimas – negali išvykti į namus ar pasimatyti su artimaisiais. Tačiau niūrias mintis danžai nugali šviesios mintys. Laukdami šv. Velykų pusiaukeliečiai jau išsipuošė gyvenamas patalpas Velykiniais papuošimais.

Dar prieš karantino paskelbimą Vilniaus pataisos namų Resocializacijos skyriaus socialinė darbuotoja ir to pačio skyriaus specialistė (pusiaukelės namams), kurioms talkino Mykolo Romerio universiteto socialinio darbo programos studentas, atliekantis praktiką Pusiaukelės namuose, suorganizavo priemonių ir penktadienių vakarais kartu su nuteistaisiais gamino Velykinius papuošimus. 20 nuteistųjų (grupelėmis) iš popieriaus, kartono ir audinių gamino kiaušinius, paukštelius, zuikučius ir kitus gyvunėlius ir žvėrelius. Paskelbus karantiną, nuteistieji ir darbuotojai individualiai užbaigė pradėtus darbus.

Negalėdami išvykti savaitgaliais į namus pusiaukeliečiai turėjo pozityvų užimtumą, galimybę išreikšti savo kūrybiškumą ir išradingumą, kad aplinka, kurioje jie gyvena, būtų jaukesnė. Pusiaukelės namų gyventojai, atlikdami bendrą užduotį, siekia to pačio tikslo socialiai priimtinais būdais, ugdo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, lavina gebėjimą konstruktyviai spręsti kylančius konfliktus bei taikyti suplanuotas sprendimo strategijas.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. kovo 30 d. 10:13
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos