Naujienos

ATVIRŲ DURŲ DIENA PUSIAUKELĖS NAMŲ POSKYRYJE

2018-11-19

Jau antrą kartą Vilniaus pataisos namų Socialinės reabilitacijos skyriaus Pusiaukelės namų poskyris rengia Atvirų durų dieną – pernai ji sutapo su Pusiaukelės namų poskyrio veiklos gimtadieniu, šiemet surengta savaitę vėliau – 2018 m. lapkričio 15 d. Į renginį buvo pakviesti ir atvyko Pusiaukelės namų poskyrio nuteistųjų artimieji, UAB „Futbolo stadionas“ (įmonės, su kuria bendradarbiauja Pusiaukelės namų poskyris ir kuri suteikė darbo vietą nuteistajam) direktorius Justas Vilavičius, Vilniaus mokymo centro direktorius Arvydas Šuksteris, nuteistieji, atlikę laisvės atėmimo bausmę Pusiaukelės namų poskyryje ir išleisti lygtiniai iš pataisos įstaigos.

Poskyrio viršininkas Pavel Srebniuk pasveikino susirinkusiuosius ir informavo, koks šio renginio tikslas, kokią svarbią reikšmę turi Pusiaukelės namai nuteistiesiems.

Pusiaukelės namų poskyrio veiklą pristatė poskyrio specialistė Gintarė Gerybaitė, kuri papasakojo šventės dalyviams apie Pusiaukelės namų nuteistųjų gyvenimą, darbą ir laisvalaikį, kokiose veiklose jie dalyvauja, kokie renginiai organizuojami.

Vilniaus mokymo centro direktorius A. Šuksteris informavo, kad yra galimybė tęsti mokslus neturintiems pagrindinio ar vidurinio išsilavinimo Pusiaukelės namų nuteistiesiems.

Pirmasis Lietuvoje Pusiaukelės namų nuteistasis ir pirmasis Vilniaus pusiaukelės namų nuteistasis (lygtinai paleisti iš pataisos įstaigos), taip pat neseniai išėjęs į laisvę lygtinai su intensyvia priežiūra nuteistasis pasidalijo mintimis, kaip sekėsi atlikti laisvės atėmimo bausmę Pusiaukelės namuose ir kaip dabar gyvenasi laisvėje.

Po oficialiosios dalies renginio dalyviai neoficialioje aplinkoje bendravo, vaišinosi arbata, kava, gaiviaisiais gėrimais ir saldumynais, kuriuos atsinešė į renginį ir Pusiaukelės namų poskyrio nuteistieji, ir darbuotojai, ir svečiai.

Šis renginys yra naudingas visiems: nuteistųjų artimieji ir darbdaviai turi galimybę pamatyti, kokiomis sąlygomis atliekama laisvės atėmimo bausmė, ir kuo gyvenama Pusiaukelės namuose, o nuteistiesiems įdomu išgirsti iš lygtinai paleistų iš pataisos įstaigos buvusių pusiaukeliečių, kaip sekasi vykdyti lygtinio paleidimo sąlygas ypač su intensyvia priežiūra, pasidalinti patirtimi, kurios įgijo Pusiaukelės namuose ir laisvėje. Pusiaukelės namų poskyris palaiko ryšius su išėjusiais iš Pusiaukelės namų nuteistaisiais – domisi, kaip jiems sekasi, kviečiami į atvirų durų dienas.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. lapkričio 19 d. 12:51