Naujienos

Svaro apsilankymas Vilniaus pataisos namuose

2014-09-02

Nuo šių metų liepos mėnesio „Teistų asmenų reintegracijos pradžia (TARP)“ Vilniaus pataisos namuose organizuoja svečių paskaitas „TARP'as pokalbiui“. Paskaitų esmė – supažindinti laisvės atėmimo bausmes atliekančius asmenis su „kitokiais“ nei jie, sudaryti sąlygas pokalbiui tarp laisvės atėmimo bausmę atliekančių asmenų ir visuomenės atstovų, taip skatinant visuomenę dalyvauti pagalbos procese, inicijuojant blogųjų visuomenėje vyraujančių stereotipų, nuostatų keitimą bei keisti pačių nuteistųjų mąstymą, elgesį, ugdyti socialinius įgūdžius, taip didinant sėkmingos reintegracijos tikimybę.

Užsiėmimų metų nagrinėjamos reintegracijai į visuomenę svarbios temos, kurios padeda daugiau sužinoti apie patį sociumą, jo normas, taisykles, diskutuoti aktualiomis temomis, nagrinėti įvairias situacijas, taip keičiant teistų asmenų pasaulėžiūrą, mąstymą bei elgesį. Nauji požiūrio kampai, konstruktyvūs elgesio modeliai ir geri socialiniai įgūdžiai yra svarbios detalės bausmės vykdymo, elgesio korekcijos ir pačiame pataisos procese. Asmenys dalyvaudami svečių paskaitose taip pat yra papildomai užimti.

Rengiant ir įgyvendinant šias paskaitas, pasitelkiamos įvairios institucijos bei organizacijos, švietimo ir mokslo įstaigos, visuomeninės ir religinės organizacijos, meno, muzikos, kultūros, ekonomikos ir ekologijos specialistai bei kiti pavieniai asmenys, turintys atitinkamų įgūdžių, žinių ir patirties. Tai suteikia tikslinės grupės nariams galimybę daugiau sužinoti, plėsti akiratį, mokytis ir įgyti visuomeniškai svarbių praktinių įgūdžių, kurių prireiks ateityje gyvenant savarankiškai.

Š. m. rugpjūčio 26 d. užsiėmimo „TARP'as pokalbiui“ metu Vilniaus pataisos namuose lankėsi grupės G&G Sindikatas įkūrėjas ir lyderis, o taip pat įvairių socialinių projektų dalyvis Gabrielius Liaudanskas (Svaras). Nuteistiesiems koplyčios salėje jis pasakojo apie savo muzikinės karjeros pradžią, vaidybą kine ir teatre, meilę hip-hopui ir eilių rašymą. (Pedagogo išsilavinimą turintis Gabrielius jau ne pirmus metus neatlygintinai dalyvauja įvairiuose socialinio pobūdžio seminaruose bei paskaitose). Sėkmingo užsiėmimo su laisvės atėmimo bausmes atliekančiais vyrais pabaigoje Svaras sutarė, jog kitą kartą į pataisos namus sugrįš gaminti trafaretų marškinėliams bei daugiau papasakoti apie įvairias subkultūras.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. rugsėjo 2 d. 15:04