Naujienos

Vasara - žydi gėlės

2015-07-03

Augalai – tai seniausia pasaulyje egzistuojanti su žmogumi tiesiogiai susijusi gamtos ir aplinkos dalis, turinti terapinį poveikį žmogaus organizmui.

Anot mokslininkų, gydant gėlėmis, žmogaus smegenys išskiria tris hormonus- energizuojantį adrenaliną, raminantį melatoniną ir nuotaiką gerinantį serotoniną- įtakojančius gerą fizinę ir dvasinę savijautą.

Vilniaus pataisos namų tvoros ir teritorija taip pat pražydo gėlėmis. Įstaigoje vykdomas projektas „Žalioji oazė“ leido nuteistiesiems ir darbuotojams suminkštinti atšiaurią kalinimo aplinką, realizuoti savo fantazijas, daugiau laiko praleisti kartu, tenkinti saviraiškos poreikį.

Nuteistieji sodino gėles, mūrijo akmenis, kuriuos rinko ir į įstaigą vežė darbuotojai, kartu tarėsi, tapė, fantazavo, juokavo, ir svajojo apie savo mažą žaliąją oazę, kuri šiandien puošia įstaigą, bet galimai puoš ir jų namus ar aplinką kurioje jie gyvena ar gyvens.

Šiandieną kas beateitų į Vilniaus pataisos namus, ar tai nuteistojo artimasis, draugas, atėjęs į pasimatymą, ar mokytojas, ar darbuotojas, ar naujai į įstaigą atvežtas nuteistasis, kuris įžengia į pataisos namus baimės pilnomis akimis, papuola į gražų, mielą pasaulį, kuriame galima trumpam užsimiršti ir pasijusti esant kažkur kitur, bet tikrai ne pataisos įstaigoje ar kalėjime.

 

                                      

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. gruodžio 3 d. 10:13
 

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?