Naujienos

Savanorių dovanos nuteistiesiems

2022-03-24

„Kad atsikratyčiau įkyrių, nepakeliamų minčių, pakanka imtis skaitymo; jis tuoj pat užvaldo dėmesį ir nuveja tas mintis šalin.“ Š. Monteskje.

 

         VšĮ „Prirašytos rankos“, VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“ bei VšĮ „Bendrystės ir socialinių inovacijų centras“ dar praeitų metų pabaigoje organizavo akciją „Spalvoti viršeliai“, kurios metu visuomenės narius ragino pasidalinti knygomis su laisvės atėmimo vietų įstaigose laikomais asmenimis, ir šių metų kovo 22 d. Vilniaus pataisos namuose esanti nuteistųjų ir suimtųjų biblioteka pasipildė akcijos „Spalvoti viršeliai“ metu surinktomis knygomis. Tai įvairios tematikos ir ne tik lietuvių kalba parašytos knygos, užsienio kalbų žodynai.

         Anot akcijos organizatorių, mintis organizuoti tokio pobūdžio akciją gimė besilankant įkalinimo įstaigose ir bendraujant su nuteistaisiais, kurie ne kartą pasakojo apie knygų vertę ir jų naudą atliekant laisvės atėmimo bausmę. Nuteistiesiems knygos yra priemonė laikinai atitolti nuo kasdienybės, mintimis nukeliauti į įsivaizduojamą realybę, o taip pat pasisemti žinių apie daugelį dalykų pasaulyje, atrasti kelią į save.

         Akcijos metu surinktos knygos paskirstytos penkioms įkalinimo įstaigoms – Vilniaus pataisos namams, Panevėžio pataisos namams, Pravieniškių pataisos namams – atvirajai kolonijai, Kauno tardymo izoliatoriui ir Šiaulių tardymo izoliatoriui.

         Vilniaus pataisos namų administracija kartu su įstaigoje laikomais asmenimis džiaugiasi gauta dovana ir dėkoja VšĮ „Prirašytos rankos“, VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“ bei VšĮ „Bendrystės ir socialinių inovacijų centras“ už puikią iniciatyvą ir prisijungimą prie nuteistųjų resocializacijos proceso.  


 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. kovo 24 d. 08:03