Naujienos

Nuteistiesiems surengta paskaita priklausomybių prevencijos tema

2022-10-17

Ne paslaptis, kad nemažai įkalinimo bausmę atliekančių asmenų yra susidūrę su psichoaktyvių medžiagų vartojimo problemomis. Tad šių metų spalio 13 d. įstaigoje buvo surengta paskaita, skirta narkotinių ir psichotropinių medžiagų prevencijai.

Paskaitos metu buvo ne tik pristatytos įvairios psichoaktyvios medžiagos ir jų trumpalaikis poveikis žmogaus psichikai ir fizinei būklei, bet ir ilgalaikės pasekmės sveikatai. Nuteistieji išklausę informaciją apie įvairių narkotikų rūšių poveikius, taikliai pastebėjo, kad visos narkotinės medžiagos daro tiesioginį poveikį žmogaus smegenims, dėl ko gali kilti įvairaus pobūdžio psichikos problemos ar net sutrikimai.

Taip pat paskaitos metu diskutuota svarbiausiu klausimu – kaip atsispirti vartojimui. Dalyviai sužinojo, kokią svarbią rolę asmens gyvenime vaidina savistaba – gebėjimas įsiklausyti į tai, kas vyksta jų viduje, savęs pažinimas, individualių veiksnių, kurie padidina riziką vartoti atpažinimas. Taip pat paskaitos metu dalyviai mokėsi kaip sakyti „ne“ bei sužinojo apie kitus būdus, kurie gali padėti atsispirti norui vartoti. Paskaitos pabaigoje, nuteistieji buvo paskatinti kreiptis pagalbos į įstaigos priklausomybių konsultantą, psichologus ar kitus įstaigos specialistus, kurie visada pasiruošę išklausyti bei padėti.

Dalyviai paskaitos pabaigoje dalinosi įspūdžiais, teigė, kad praplėtė savo žinias bei įgavo informacijos apie tai, ką reikėtų daryti susidūrus su vartojimo problemomis. Kad naujas žinias prisiminti būtų lengviau, dalyviams buvo įteiktos atmintinės apie Vilniaus pataisos namų Priklausomybių reabilitacijos centrą bei metodus, kuriuos taikant galima sau padėti atsispirti norui vartoti.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 17 d. 19:41