Naujienos

Kanados pianistas dovanojo muziką nuteistiesiems

2022-10-06

Šių metų spalio 5 d. Vilniaus pataisos namų bendruomenė, po mažiau kaip pusės metų, vėl turėjo „žvaigždėtą dangų“, kurį sukūrė pianistas Tony Yang savo klasikinės muzikos atlikimu kartu su Toronte, o nuo šių metų jau ir Lietuvoje, įkurta labdaros organizacija „Looking at the stars“ (iš anglų k. „Žiūrėdamas į žvaigždes“). CBC Music (Kanados transliuotojų korporacija) Tony Yang' ą pristato kaip vieną geriausių Kanados jaunųjų muzikantų. T. Yang ' as pirmą kartą sulaukė tarptautinio pripažinimo būdamas 16 metų, kai tapo jauniausiu Tarptautinio Šopeno pianistų konkurso Varšuvoje laureatu. T. Yang ' as laimėjo prizus Van Cliburn, Gina Bachauer, „Hilton Head“, „Cooper“ ir „Bosendorfer & Yamaha USASU“ Tarptautiniuose pianistų konkursuose. Kaip solistas T. Yang ' as koncertavo žymiausiose pasaulio salėse - Koerner Hall Toronte, Didžiojoje Maskvos konservatorijos salėje, Klivlando Severance salėje, Carnegie ' s Weill Hall, Tokijo metropoliteno teatre, Varšuvos nacionalinėje filharmonijoje, Seulo menų centre ir daugelyje kitų. Atlikėjo klausėsi žymūs karališkos šeimos atstovai ir politikai, tokie kaip Jos Karališkoji Didenybė Camilla Kornvalio hercogienė, Belgijos karalienė Mathilde, buvęs Kanados ministras pirmininkas Stephen ' as Harper 'is ir Lenkijos prezidentas Andrzej' us Duda. Šiuo metu T. Yang ' as siekia įgyti Ekonomikos ir fortepijono atlikimo meno jungtinių studijų diplomą Harvardo-NEC programoje Bostone, JAV. Pianistas 2020 m. tapo Sylva Gelber muzikos fondo apdovanojimo laureatu, o 2021 m. jis gavo Harvardo meno premiją ir Ingesund fortepijono centro stipendiją. Lankydamasis Vilniaus pataisos namuose pianistas grojo kompozitorių Frederiko Šopeno ir Sergejaus Prokofjevo kūrinius, kurie dėl savo įvairovės, leido klausytojams „išgyventi“ pačius įvairiausius jausmus.

Šios organizacijos pagrindinis tikslas yra pristatyti klasikinę muziką ir pasaulinio lygio menininkus įstaigoms ir organizacijoms, kurių nariai neturi galimybės pasiklausyti klasikinės muzikos tradicinėje aplinkoje. Dmitri Kanovich – labdaros organizacijos įkūrėjas teigia, kad sukurti tokį projektą įkvėpė jo šeima ir tėčio Grogorijaus Kanovičiaus 1959 m. parašyta pirma knyga „Aš žiūriu į žvaigždes“. Tai istorija apie našlaitį mažame kaimelyje, kurio vienintelė laimė yra žvaigždžių kupinas dangus. Istorijos herojus kiekvieną vakarą žiūrėjo į žvaigždes. Jos buvo jo įkvėpimo šaltiniu – nukreipdavo į įsivaizduojamą teisingumo, taikos ir brolybės pasaulį: pasaulis ir žvaigždės susijungė į vieną meilės ir vilties visatą, herojus geriau jautėsi pasaulyje ir šalia kiekvieno žmogaus.

2019 m. organizacija pradėjo veiklą ir Lietuvoje surengusi klasikinės muzikos koncertą Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, o 2022 m. tęsia savo misiją, labdaros organizacija surengė net kelis koncertus Lietuvos įkalinimo įstaigose.

Vilniaus pataisos namų administracija dėkoja visiems koncerto organizatoriams ir atlikėjui už jų nuoširdžią iniciatyvą Vilniaus pataisos namuose esantiems nuteistiesiems.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 6 d. 16:10