Naujienos

Vilniaus pataisos namuose organizuotas kamerinės muzikos koncertas

2022-06-28

Šių metų birželio 25 d. Vilniaus pataisos namai sulaukė išskirtinio renginio – kamerinio ansamblio koncerto, kurį suorganizavo Lietuvos muzikos ir teatro akademija, bendradarbiaudama su Europos kamerinės muzikos akademija ir tarptautiniu profesionaliosios muzikos projektu „Musethica“.

„Musethica“ tai nuo 2012 metų veikiantis profesionalios kamerinės muzikos edukacinis projektas, kurio vienas pagrindinių mokymosi metodų yra koncertiniai pasirodymai su mentoriais, skirti įvairiai auditorijai, dažniausiai socialiai jautriose aplinkose. Projekto mentoriai – tai tarptautinė muzikos profesionalų komanda, dirbanti su muzikantais meistriškumo kursuose ir repeticijose, kuriose rengiamos aukštos kokybės koncertinės programos. Šių koncertų tikslas yra paliesti kuo platesnę visuomenės dalį, teikiant pirmenybę žmonėms, kurie yra atskirti. Koncertai vyksta nemokamai – be atlygio. Projektas jau buvo įgyvendintas Austrijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Izraelyje ir kitose šalyse.

Koncerto metu skambėjo smuikų, violončelės bei alto garsai bei žymūs ir užburiantys kūriniai, kuriuos atliko penki svečiai iš skirtingų šalių – Kazachstano, Izraelio, Didžiosios Britanijos bei Slovėnijos. Po įvykusio koncerto muzikantai mielai atsakinėjo į nuteistųjų užduodamus klausimus. Norėdami atsidėkoti už suorganizuotą kultūrinę popietę, vienas iš nuteistųjų įteikė muzikantams savo rankų darbo apyrankes.

Vilniaus pataisos namų administracija dėkoja visiems koncerto organizatoriams ir atlikėjams už jų nuoširdžią iniciatyvą Vilniaus pataisos namuose esantiems nuteistiesiems.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 28 d. 08:22