Naujienos

Resocializacijos skyriaus darbuotojai dalinosi savo praktine darbo patirtimi su Vilniaus universiteto studentais

2022-10-21

Šių metų spalio 20 d. Vilniaus pataisos namų Resocializacijos skyriaus patarėja (nuteistųjų ir suimtųjų psichologinės pagalbos klausimais) Katažyna Kviatkovska-Lukaševič ir viršininko pavaduotoja Milda Šimkutė-Skrebienė dalyvavo Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Teisės psichologijos magistro studijų programos studentų seminare.

Seminaro metu buvo pristatytos pagrindinės pataisos įstaigose taikomos nusikalstamo elgesio rizikos įvertinimo metodikos, įvertinimų atlikimo procedūros, nusikalstamo elgesio rizikos įvertinimų reikšmė šiandieninėje bausmių vykdymo sistemoje. Būsimiems psichologams taip pat buvo pristatytas resocializacijos procesas bei aptarti iššūkiai, su kuriais susiduriama. Pristatant psichologines paslaugas bausmių vykdymo sistemoje, remtasi Nuteistųjų laisvės atėmimo bausme resocializacijos reformos Lietuvoje koncepcijos gairėmis, tai yra diferencijuojant atliekamas funkcijas psichologų kompetencijos srityje. Išaiškinta, jog nuteistųjų resocializacija – tai kompleksiškas ir ilgas procesas, kurio metu taikant įvairias individualizuotas ir grupines socialinio darbo, psichologinio konsultavimo, užimtumo, gydymosi ir kitas pozityvų elgesį ugdančias priemones siekiama motyvuoti ir skatinti nuteistąjį savo gyvenimo tikslų siekti teisėtais būdais ir priemonėmis. Diskutuota apie motyvacinius aspektus, kokia būna motyvacija, pasipriešinimas ir kaip tai įveikti, koks yra tas efektyvus terapeutas. Studentams buvo pristatyti pagrindiniai psichologo instrumentai, darbo metodai ir priemonės psichologinės intervencijos srityje, siekiant padėti valdyti asmens nusikalstamo elgesio riziką. Taip pat su studentais buvo pasidalinta praktinio darbo patirtimi, iššūkiais bei kompetencijomis, reikalingomis dirbant kriminalinio elgesio rizikos vertinimo bei psichologinių intervencijų taikymo srityje.

Džiugu pasidalinti savo darbo patirtimi, atkreipti visuomenės dėmesį į resocializuojantį darbą bei tokiu būdu palaikyti nuosavą darbinę motyvaciją – eiti toliau nenuleidžiant rankų.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 24 d. 16:23