Naujienos

Nuteistieji pradėjo užsiimti individualia veikla

2022-06-10

Vilniaus pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atliekantys ir individualia veikla užsiimantys nuteistieji Resocializacijos skyriaus darbuotojams ir kitiems nuteistiesiems pristatė savo pirmuosius bandymus.

Nuo šių metų sausio 1 d. laisvės atėmimo vietų įstaigose sudaromos galimybės užsiimti prasminga nuteistųjų ir visuomenės interesus atitinkančia veikla. Viena iš tokių užimtumo veiklos formų yra individuali veikla. Darydami įvairius gaminius ar paslaugas pagal registruotą individualią veiklą, nuteistieji gali savo darbus ar paslaugas parduoti ir gauti pajamas. Tokia veikla skatina nuteistuosius pasirūpinti savimi finansiškai, padėti savo šeimoms, mokėti priteistus ieškinius ir atlyginti žalą nukentėjusiems. Taip pat dirbdami pagal individualios veiklos pažymą žmogus sumoka mokesčius valstybei, ir įgyja įgūdžių, reikalingų gyvenimui laisvėje.

Vilniaus pataisos namuose viešai pademonstravę savo sukurtus darbus, nuteistieji pasidalino gamybos paslaptimis, pasidžiaugė, kad individuali veikla yra ne tik galimybė užsidirbti pinigų, prisidėti prie savęs išlaikymo, galimybė pradėti dengti skolas, bet skatina daugiau ir giliau pasidomėti meno, dizaino tendencijomis, kad kuriami darbai išsiskirtų savo originalumu.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 10 d. 07:50