Naujienos

Nauja užimtumui skirta erdvė

2022-10-17

Š. m. spalio 14 d. Vilniaus pataisos namuose buvo atidaryta Žaliosios oazės terasa. Tai nauja užimtumui skirta erdvė po atviru dangumi. Žaliosios oazės terasa – tai bendradarbiavimo su Nacionaliniu socialinės integracijos institutu rezultatas. 2021 m. balandį, kuomet Vilniaus pataisos namai pradėjo bendradarbiavimą su Nacionaliniu socialinės integracijos institutu, niekas negalėjo pagalvoti, kad šis bendradarbiavimas atneš tokį rezultatą. 2021 m. Nacionalinio socialinės integracijos instituto darbuotojai Vilniaus pataisos namuose pradėjo vykdyti projektą „Karjeros portretai“. Niekas negalėjo pagalvoti, kad projekto, kuriuo siekiama ugdyti nuteistųjų socialinius įgūdžius, sudarant palankesnes sąlygas įsilieti į darbo rinką ar grįžti į formalią švietimo sistemą atlikus laisvės atėmimo bausmę, metu atsiras nauja erdvė užimtumui organizuoti.

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojus naujai Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso redakcijai, nuteistųjų užimtumui skiriamas didelis dėmesys, todėl kyla nemažai sunkumų rasti patalpas, vietas užimtumui organizuoti. Todėl šios erdvės atidarymas Vilniaus pataisos namuose tai galimybė organizuoti daugiau užimtumo, kitokioje aplinkoje vykdyti grupinius užsiėmimus, organizuoti daugiau susitikimų su savanoriais, daugiau nuteistųjų įtraukti į agrokultūrinį projektą „Žalioji oazė“, nuteistiesiems tobulėti augalų auginimo/priežiūros srityje, tai galimybė ugdyti nuteistųjų atsakomybę, nuteistiesiems kurti, medituoti viduryje miesto. Žaliosios oazės terasa tai erdvė, kurią kursime iš metų į metus, nes tai gyva erdvė, kuriai reikalingas žmogus, kitu atveju ji išnyktų. Nemažai pastangų prireikė įrengiant šią erdvę tokioje betoninėje sostinės vietoje, kuri be kita ko yra dar ir režiminė pataisos namų teritorija.

Terasos atidarymo renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narė Morgana Danielė ir jos patarėja Aistė Petuškaitė, VšĮ Nacionalinio socialinės integracijos instituto darbuotojai, Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos patarėja ir Resocializacijos skyriaus darbuotojai.

Po iškilmingo Žaliosios oazės terasos atidarymo renginio dalyviams buvo pristatytas projektas „Karjeros portretai“. Taip pat vyko diskusija apie elektroninės parduotuvės, kurioje būtų parduodami individualios veiklos metu nuteistųjų pagaminti darbai, įkūrimą.

Vilniaus pataiso namų administracija nuoširdžiai dėkoja visiems dalyvavusiems renginyje, kuris yra svarbus visai Vilniaus pataisos namų bendruomenei.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 17 d. 20:23