Naujienos

Vilniaus pataisos namuose skambėjo klasikinė muzika

2022-05-09

Šių metų gegužės 5 d. Vilniaus pataisos namų bendruomenė po beveik daugiau kaip pusės metų vėl turėjo „žvaigždėtą dangų“, kurį sukūrė Dalia Dėdinskaitė, Gleb Pyšniak ir Darius Mažintas savo klasikinės muzikos atlikimu. Kartu su Toronte, o nuo šių metų jau ir Lietuvoje, įkurtos labdaros organizacijos „Looking at the stars“ (iš anglų k. „Žiūrėdamas į žvaigždes“) atstovais viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė, taip pat vienas ryškiausių savo kartos Baltijos šalių violončelininkų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Čiurlinio kvarteto narys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius bei vienas talentingiausių ir geriausių šių dienų Lietuvos pianistų, kultūrinių ir edukacinių projektų iniciatorius, įvairių tarptautinių konkursų laureatas bei Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos „Jaunojo kūrėjo“ premijos laureatas įstaigoje laikomiems nuteistiesiems padovanojo nuostabius kūrinius.

Šios organizacijos pagrindinis tikslas yra pristatyti klasikinę muziką ir pasaulinio lygio menininkus įstaigoms ir organizacijoms, kurių nariai neturi galimybės pasiklausyti klasikinės muzikos tradicinėje aplinkoje. Dmitri Kanovich – labdaros organizacijos įkūrėjas teigia, kad sukurti tokį projektą įkvėpė jo šeima ir tėčio Grogorijaus Kanovičiaus 1959 m. parašyta pirma knyga „Aš žiūriu į žvaigždes“. Tai istorija apie našlaitį mažame kaimelyje, kurio vienintelė laimė yra žvaigždžių kupinas dangus. Istorijos herojus kiekvieną vakarą žiūrėjo į žvaigždes. Jos buvo jo įkvėpimo šaltiniu – nukreipdavo į įsivaizduojamą teisingumo, taikos ir brolybės pasaulį: pasaulis ir žvaigždės susijungė į vieną meilės ir vilties visatą, herojus geriau jautėsi pasaulyje ir šalia kiekvieno žmogaus.

2019 m. organizacija pradėjo veiklą ir Lietuvoje surengusi klasikinės muzikos koncertą Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, o 2021 m. tęsė savo misiją, labdaros organizacija surengė net kelis koncertus Lietuvos įkalinimo įstaigose.

Vilniaus pataisos namų administracija dėkoja visiems koncerto organizatoriams ir atlikėjams už jų nuoširdžią iniciatyvą Vilniaus pataisos namuose esantiems nuteistiesiems.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 9 d. 12:38