Naujienos

Kolegos iš Norvegijos lankėsi Vilniaus pataisos namuose

2022-06-10

Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos įgyvendina 2014-2021 m. Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamos programos „Teisingumas ir vidaus reikalai“ projektą „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“, kurio metu iš donorų partnerių Norvegijos bus perimtas darbo modelis su aukštos nusikalstamo elgesio rizikos lygtinai paleidžiamais asmenims (TOG).

Siekiant sklandesnio nuteistųjų ruošimo lygtiniam paleidimui iš pataisos įstaigos bei glaudesnio institucijų bendradarbiavimo įgyvendinant TOG skyrių, Vilniaus pataisos namuose 2022-06-10 lankėsi Norvegijos atstovai, Oslo probacijos tarnybos darbuotojai, kurie apžiūrėjo Vilniaus pataisos namų atvirosios kolonijos, pusiaukelės namų, izoliatoriaus bei Priklausomybių reabilitacijos skyrių patalpas. Buvo pristatyta Vilniaus pataisos namuose vykdoma veikla ir infrastruktūra. Jų apsilankymo tikslas – įvertinti patalpų tinkamumą planuojamam naujam TOG skyriui.

Norvegijos atstovai ypač teigiamai atsiliepė apie Vilniaus pataisos namų pusiaukelės namų 1-ą gyvenamąjį korpusą. Pabendravę su ten laisvės atėmimą bausmę atliekančiais nuteistaisiais patikino, kad darbas ir nuteistųjų integracija vyksta labai panašiai, kaip Norvegijoje.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 10 d. 14:45