Naujienos

Nuteistiesiems surengta paskaita streso valdymo tema

2022-11-29

2022 m. lapkričio mėnesį asmenys, atliekantys įkalinimo bausmę, buvo pakviesti į paskaitą „Stresas ir jo valdymas“. Paskaitą vedė Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Teisės psichologijos magistro studentės, atliekančios praktiką Vilniaus pataisos namuose.

Užsiėmimo metu nuteistieji buvo supažindinti su streso apibrėžimu bei skirtingomis jo rūšimis. Dalyviai nustebo sužinoję, kad egzistuoja ir „gerasis“ stresas, dar vadinamas eustresu. Toks stresas žmogų įgalina veikti, skatina siekti tikslų bei padeda spręsti iškilusias problemas.

Taip pat asmenys, atliekantys bausmę išgirdo, kaip atpažinti stresą, kuris gali būti žalingas sveikatai. Be to, paskaitos metu buvo aptartos ir įvairios įveikos metodikos, padedančios mums susitvarkyti su patiriamu stresu ar įtampa. Geriausiai žinias įsisaviname jas praktikuodami, tad kartu su paskaitos dalyviais buvo išbandyti keli pratimai, padedantys nusiraminti ir atsipalaiduoti.

Džiugu, kad nuteistieji gausiai dalijosi savo patirtimis bei žiniomis, su kitais aptarė metodus, kurie jiems labiausiai padeda susitvarkyti su kasdien patiriamu stresu. Patys dalyviai džiaugėsi suteikta galimybe sužinoti kažko naujo bei aptarti kylančius sunkumus. Kaip jau tampa įprasta, nuteistieji išreiškė norą dažniau dalyvauti tokiuose renginiuose, kurie suteikia aktualių, praktinių žinių ir yra neatsiejama jų resocializacijos proceso dalis.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 29 d. 17:36