Naujienos

Apie savižudybių prevenciją – Vilniaus pusiaukelės namuose

Rugsėjo 10 dieną minima pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į didelį savižudybių skaičių mūsų šalyje ir ieškoti būdų užkirsti tam kelią. Minint šią dieną Vilniaus universiteto teisės psichologijos magistrantūros studentės Gabrielė Adomaitytė ir Marcelė Liutkevičiūtė Vilniaus pusiaukelės namuose esantiems nuteistiesiems surengė seminarą savižudybių tema.

Savižudybė – viena iš skaudžiausių problemų ne tik įkalinimo įstaigose, bet ir visoje Lietuvoje. Todėl yra svarbu žinoti, kaip atpažinti savižudybės riziką ir, kritiniu atveju, padėti savižudybės krizę išgyvenantiems asmenims.

Susidomėjimą šia tema išreiškusi Vilniaus Pusiaukelės namų nuteistųjų grupė susirinko į seminarą ir pasinėrė į aktyvų klausymą. Seminaro metu nuteistieji susipažino su Lietuvos savižudybių statistika, pagrindiniais savižudybę lemiančiais veiksniais bei jos pasekmėmis. Nuteistiesiems buvo pristatyti savižudybės riziką padedantys nustatyti ženklai. Nuteistieji įsitraukė į aktyvią diskusiją apie visuomenėje vyraujančius įvairius savižudybės mitus – darbo grupėse dalinosi savo nuomonėmis ir jau sukauptomis žiniomis, kurias vėliau pristatė ir kitiems dalyviams.

Seminaro metu nuteistiesiems buvo pateikta informacija apie tarnybas ir asmenis, į kuriuos galima kreiptis, jeigu išgyvena savižudybės krizę, taip apie tai, kaip padėti apie tai galvojančiam kitam asmeniui. Seminaro dalyviai buvo skatinami nebijoti kreiptis pagalbos bei kalbėti apie savo problemas, buvo akcentuojama tai, kad kartais paprastas pokalbis gali padėti išgyventi sunkų gyvenimo periodą.

 

Informacija atnaujinta 2021 m. spalio 13 d. 12:11

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?