Naujienos

Tarpinstitucinis bendradarbiavimas įgyvendinant smurto artimoje aplinkoje įstatymą: policijos, socialinio darbo organizatorių, probacijos tarnybos vaidmuo

2017-10-02

Rugsėjo 28-ą Probacijos skyriaus Radviliškyje pareigūnai bei mediatorė Vaida Zubavičienė kartu su Šiaulių AVPK Radviliškio r. PK bendruomenės pareigūne Ilona Sernoviene ir Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro socialinio darbo organizatorėmis vyko į Šiaulėnų seniūniją, kur buvo organizuotas informacinio – prevencinio pobūdžio susitikimas – diskusija smurtinio elgesio mažinimo tema.

Susitikime dalyvavo asmenys, įtraukti į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą, dauguma iš jų - moterys nukentėjusios nuo smurto šeimoje.       

Šio susitikimo tikslas buvo pristatyti dalyvavusiems asmenims institucijas, kurios padeda spręsti socialines problemas. Kiekviena institucija pristatė kokią specializuotą pagalbą teikia smurtautojams bei nuo smurto nukentėjusiems asmenims. Skatino netylėti ir netoleruoti smurto artimoje aplinkoje, sprendžiant šeimyninius nesutarimus pasinaudoti mediatorės paslaugomis.          

Smurtas artimoje aplinkoje – viena iš pagrindinių šių laikų aktualių socialinių problemų. Su šiuo neigiamu reiškiniu kovoja ir probacijos tarnybos. Tarnybos tikslas nėra tyrinėti asmens kaltę už padarytą nusikaltimą. Priešingai, šiems asmenims teikiama pagalba padedant suvokti nusikalstamo elgesio ir gyvenimo būdo sąsajas. Nusikalstamas elgesys – tai kompleksinė socialinių problemų pasekmė (alkoholis, smurtas, nedarbas, socialinių įgūdžių stoka), todėl padėti kovoti su šiais reiškiniais gali tik glaudžiai bendradarbiaujantys socialiniai partneriai.

Šiuo metu Probacijos skyriaus pareigūnai Radviliškyje dirba su 63 asmenimis, smurtavusiais prieš savo artimuosius.

 
 
Informacija atnaujinta 2017 m. spalio 2 d. 15:52
 

Pusiaukelės namai

Šiaulių APT renginių kalendorius

 
2018 m. rugpjūtis
 
P
A
T
K
P
Š
S
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos