Naujienos

Specialistų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, bendradarbiavimo susitikimas

2018-03-05

2018 m. vasario 27 d. 9 val. Telšių rajono savivaldybės socialinio paslaugų centre įvyko šio centro socialinių darbuotojų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis bei Šiaulių apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus, vykdančio veiklą Telšių rajono savivaldybės teritorijoje specialistų susitikimas, kurio metu aptartos tolimesnio bendradarbiavimo gairės bei bendradarbiavimo sutarties pasirašymo galimybės. Susitikime dalyvavo 17 socialinių darbuotojų, dirbančių Telšių rajono seniūnijose su socialinės rizikos asmenų šeimomis, socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja Daiva Ragauskienė, socialinio darbo organizatorė (socialinių įgūdžių ugdymui ir palaikymui) Edita Šlečkuvienė.

Susitikimo metu specialistė Loreta Zakarauskienė pristatė probacijos tarnybos veiklą, įstaigos misiją, viziją, vertybes, skaidrėse pateikė naujausią informaciją apie registre esančių asmenų priežiūros ypatumus, naujoves bei tendencijas.

Socialinių paslaugų centro direktorės pavaduotoja Daiva Ragauskienė bei socialinio darbo organizatorė trumpai pristatė socialinio paslaugų centro tikslą – teikti socialines paslaugas vienišiems, seniems ir neįgaliems rajono gyventojams ir kitoms socialinės atskirties žmonių grupėms bei asmenims patenkinti asmens gyvybinius poreikius ir sudaryti žmogaus orumą nežeminančias gyvenimo sąlygas, kai žmogus pats nepajėgia to padaryti. teikti socialines paslaugas vienišiems, seniems ir neįgaliems rajono gyventojams ir kitoms socialinės atskirties žmonių grupėms bei asmenims patenkinti asmens gyvybinius poreikius ir sudaryti žmogaus orumą nežeminančias gyvenimo sąlygas, kai žmogus pats nepajėgia to padaryti.

Aptartos opiausios problemos, su kuriomis susiduria abiejų institucijų darbuotojai - benamystė, elgetavimas, skurdas, piktnaudžiavimas alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, priklausomybės ligos, polinkis įsitraukti į nusikalstamą veiklą. Tai veiksniai dėl kurių asmenys patiria socialinę atskirtį ir dėl kurių jie priskiriami socialinės rizikos asmenų grupei.

Telšių rajone Socialinės rizikos asmenų apskaita pradėta vesti nuo 2016 m. sausio mėnesio ir šiai dienai į sąrašą įtrauktos 162 socialinės rizikos šeimios. Daliai šių asmenų teikiamos socialinės paslaugos Telšių socialinių paslaugų centro Telšių nakvynės namuose, nemokamas maitinimas Telšių vyskupijos Caritas valgykloje, derinama socialinės pašalpos teikimo forma – nepinigine forma ir pinigais, todėl dalis gaunamos socialinės pašalpos pervedama į asmenims išduodamas socialines korteles, kuriomis galima atsiskaityti parduotuvėse už prekes. Su socialine kortele asmenys negali įsigyti tabako, alkoholio gaminių bei loterijos bilietų.

Susitikimo metu aptarta galimybė, kad socialinių paslaugų centro darbuotojai dalyvautų elgesio korekcijos programos EPP mokymuose bei tai naudotų savo darbe kaip įrankį su priklausomybių turinčiais asmenimis. Taip pat numatyta kartą per pusmetį ar pagal poreikį kartu abiejų institucijų atstovams lankytis socialinės rizikos asmenų šeimose vakaro metu.

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. kovo 5 d. 16:05
 

Pusiaukelės namai

Šiaulių APT renginių kalendorius

 
2018 m. birželis
 
P
A
T
K
P
Š
S
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos