Naujienos

Smurtinio elgesio mažinimo programa Kelmėje

2017-09-15

Kelmės rajono savivaldybė, išklausiusi Šiaulių apygardos probacijos tarnybos pareigūnų poziciją dėl smurto artimoje aplinkoje mažinimo, šiais metais skyrė tikslinį finansavimą šiai problemai spręsti. Tarnybos priežiūroje esantys asmenys bei jų šeimos nariai galės dalyvauti specialiai jiems pritaikytiems smurtinio elgesio mažinimo mokymuose, kuriuose asmenys išmoks spręsti tarpusavio nesutarimus taikiais metodais bei ugdys savigarbą ir pagarbą kitiems.

Kelmės rajono savivaldybės Smurto mažinimo ir savižudybių prevencijos programą įgyvendins Kelmės šeimos centras, užsiėmimus ves socialinės – sielovadinės veiklos darbuotoja, šeimos centro vadovė – Rita Blinstrubienė.

Programa skirta smurtaujantiems asmenims, kurie keistų destruktyvų elgesį ir smurtines reakcijas. Pirminis mokymo programos tikslas, taikant įvairius intervencinius modelius, yra suteikti galimybę asmenims išmokti atpažinti bei kontroliuoti savo emocijas ir vertinti elgesį, išmokti nesmurtinio elgesio modelių, pergalvoti senus mąstymo ir elgesio būdus, ugdyti tiek savigarbą, tiek pagarbą kitiems ir prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Antriniu programos tikslu siekiama apsaugoti smurto auką nuo pakartotinio smurto. Atsižvelgiant į tai, jog agresyvūs sau ir kitiems asmenys, savyje slepia gilias žaizdas, todėl dalyvaujantiems programoje didelis dėmesys skiriamas „išklausymo“ poreikiui.

Su įstaigomis, kurios ne vienerius metus vykdo smurtinį elgesį keičiančias programas buvo aptartos programų vykdymo metu iškylančios problemos ir naujos idėjos, todėl pastebėta, kad norint keisti smurtaujančių asmenų elgesį, nemažiau svarbus ir smurtą patyrusios aukos elgesys, todėl planuojama, kad smurtinio elgesio programose dalyvaus ne tik Probacijos tarnybos priežiūroje esantys asmenys bausti už smurtą artimoje aplinkoje, bet pagal galimybes ir poreikį bus konsultuojamos ir smurtą patyrusios aukos t. y. žmonos, sugyventinės, vaikai ir kt.

 
 
Informacija atnaujinta 2017 m. rugsėjo 20 d. 16:46
 

Pusiaukelės namai

Šiaulių APT renginių kalendorius

 
2018 m. rugpjūtis
 
P
A
T
K
P
Š
S
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos