Naujienos

Saugi vaikų aplinka yra svarbesnė nei tėvų teisė išgerti alkoholio

2018-04-27

Šiaulių apygardos probacijos tarnybos pareigūnai balandžio mėnesį vykdė prevencinę priemonė ir lankėsi priežiūroje esančių asmenų, smurtavusių artimoje aplinkoje ir auginančių nepilnamečius vaikus šeimose. Prevencinės priemonės metu Probacijos skyriaus specialistė Oksana Vyšniauskienė kartu su policijos pareigūnais apsilankė vienoje šeimoje, kurioje buvo rasti nuo alkoholio apsvaigę tėvai, šeimoje auga 4 nepilnamečiai vaikai. Buvo iškviestas vaikų apsaugos teisių specialistas, greitoji medicininė pagalba. Vienas vaikas, įtarus sveikatos sutrikimą, buvo išvežtas į ligoninę, kiti trys palikti blaivios močiutės priežiūrai. Kitą dieną socialiniai darbuotojai nuvykę į minėtos šeimos namus, vėl rado tėvus girtaujantys. Dėl šios situacijos likę vaikai perduoti laikiniems globėjams. Išsiblaiviusiems tėvams vaiko teisių specialistai suteikė socialinę pagalbą ir įspėjimą apie galimybę prarasti vaikus.

Kai vaikų interesų ir saugumo neįmanoma užtikrinti pačioje šeimoje, vaikai yra paimami iš šeimos ir apgyvendinti laikinai pas globėjus ar institucijose vadovaujantis Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu. Vaikui nesaugu girtaujančioje aplinkoje, nes atsitikus bet kokiai nelaimei, vaikui susižeidus ar ištikus būtinybei vaiką nuvežti pas gydytojus, tėvai nesugebėtų adekvačiai įvertinti situacijos ir pagelbėti jam. Netgi minimalus alkoholio vartojimas per šventes vaikų aplinkoje sukelia tėvams grėsmę netekti vaikų, jei pareigūnai gaus pranešimą, jog girtaujama nepilnamečių vaikų gyvenamoje aplinkoje.

Pagal  Lietuvos Respublikos policijos įstatymą, policijos pareigūnai kartu su vaiko teisių apsaugos institucija gali paimti vaikus iš šeimos kai tėvai atsisako tikrintis blaivumą ir nevykdo pareigūnų nurodymų atiduoti vaikus dėl realaus pavojaus jų sveikatai. Už tėvų pareigų nevykdymą, vaiko teisių pažeidimus ir piktnaudžiavimą alkoholiu vaiko aplinkoje taikoma įstatymų nustatyta civilinė, administracinė arba baudžiamoji atsakomybė. Jei po įspėjimų, suteiktos pagalbos ir mokymų tėvai vis dar nepakeičia elgesio, vengia atlikti savo pareigas, nesirūpina vaikais, teismas apriboja tėvų valdžią.

Šiaulių apygardos probacijos tarnybos pareigūnai, vykdydami pakartotinio nusikalstamumo prevenciją, spręsdami socialines prižiūrimųjų asmenų problemas ir siekdami užtikrinti nepilnamečių vaikų teisę į emocinę ir psichologinę gerovę, kartu su suinteresuotų institucijų (policijos, savivaldos ir nevyriausybinių organizacijų) atstovais nuolat lankosi prižiūrimųjų, smurtavusių artimoje aplinkoje ir auginančių nepilnamečius vaikus šeimose.

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. balandžio 27 d. 15:25
 

Pusiaukelės namai

Šiaulių APT renginių kalendorius

 
2018 m. rugpjūtis
 
P
A
T
K
P
Š
S
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos