Naujienos

Baigti vykdyti projektai finansuoti iš Šiaulių miesto savivaldybės nusikaltimų prevencijos programos lėšų.

2018-01-03

Šiaulių apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyrius, vykdantis veiklą Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje 2017 m. gruodžio 23 d. baigė vykdyti tikslinės programos projektą “Socialinės atskirties mažinimas per smurtinį elgesį keičiančių programų taikymą”, finansuotą iš Šiaulių miesto savivaldybės nusikaltimų prevencijos programos lėšų. Įgyvendintos dvi šio projekto programos - “Prevencinė veikla su smurtaujančias asmenimis per smurtinį elgesį keičiančių programų taikymą” bei ,,Smurtinių nusikaltimų prevencijos vykdymas per smurtinį elgesį keičiančių programų taikymą”. Šiaulių miesto savivaldybės administracija Šiaulių apygardos probacijos tarnybai skyrė 3000 eurų minėtų programų įgyvendinimui.

Programose dalyvavo 40 asmenų, esančių Probacijos tarnybos priežiūroje, kuriems už smurtą artimoje aplinkoje teismo sprendimu skirtas įpareigojimas - dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Programos dalyviai įgijo naujų įgūdžių padėsiančių konstruktyviai be agresijos spręsti artimoje aplinkoje kylančius konfliktus.

Programas vykdė VšĮ Šiaulių centro poliklinikos Psichikos sveikatos centras ir VšĮ ,,Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” šiose įstaigose dirba įvairių sričių ir aukštos kvalifikacijos specialistai (medicinos psichologai, psichiatrai ir socialiniai darbuotojai), kurie turi patirties vykdant elgesio korekciją bei teikiant kompleksinę pagalbą Probacijos tarnybos priežiūroje esantiems asmenims.

Smurtinio elgesio keitimo programų tikslas yra padėti smurtaujantiems asmenims suvokti savo destruktyvų elgesį, išmokti konstruktyviai spręsti šeimos konfliktus, pažinti savikontrolės ir psichologinės pusiausvyros praradimo priežastis, skatinant teigiamus jų elgesio pokyčius, taip užkertant kelią smurtinio elgesio pasikartojimui, kadangi tai įtakoja ne tik smurtaujančių asmenų, bet ir jų šeimos narių bei visos visuomenės gyvenimo ir bendravimo kokybę.

Dešimt asmenų baigusių smurtinio elgesio keitimo programą buvo nukreipti į VšĮ Socialinių inovacijų centro įkurtus Bendruomeninius šeimos namus, kur jiems papildomai teikiamos socialinio darbuotojo ir/ar psichologo individualios konsultacijos. Asmenys ir jų šeimos nariai konsultuojami tarpusavio santykių, bendravimo šeimoje ir kitais klausimais. Dėka kompleksinio smurtinio elgesio problemos sprendimo, penki asmenys pasirinko savarankiškai spręsti priklausomybės alkoholiui problemą (pradėjo lankytis AA draugijos susitikimuose ar pasirinko medikamentinį gydymą), o tai jau pirmieji žingsniai didesnės atsakomybės ugdymo bei požiūrio į gyvenimo vertybes link.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. sausio 3 d. 14:21
 

Pusiaukelės namai

Šiaulių APT renginių kalendorius

 
2018 m. liepa
 
P
A
T
K
P
Š
S
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos