Naujienos

SUIMTIEJI RUOŠĖSI ŠVENTĖMS, GAMINDAMI PAPUOŠALUS IŠ MOLIO

2018-12-20

Prieššventiniu laikotarpiu bendradarbiaujant su Šiaulių suaugusiųjų mokykla ir kūrybine studija „MENOJA“ Šiaulių tardymo izoliatoriaus dinaminėje priežiūroje esantiems suimtiesiems buvo organizuoti pažintinės veiklos ir profesinio orientavimo užsiėmimai. Dvi dienas vyko gaminių iš molio (papuošalų ir dekoracijų) gamyba bei puošimas. Dekoravimo studijos „MENOJA“ atstovė Daiva Stakvilevičienė supažindino suimtuosius su molio rūšimis, dirbinių gamybos procesu bei parodė, kaip iš rodos tokios paprastos medžiagos, gali gimti puikūs ir originalūs papuošalai bei namų dekoro detalės.

Suimtieji džiaugėsi turėdami galimybę pasijusti menininkais: jie aktyviai įsijungė į molio dirbinių gamybą bei puošybą. Jiems buvo įdomu ne tik gaminti, bet ir plačiau sužinoti apie šios meno rūšies galimybes, pajusti kaip molis gali užburti ir įkvėpti, pamatyti kaip per molį gali atsiskleisti žmogaus charakteris. Nors keramika yra brangus malonumas, tačiau lipdyti gali kiekvienas – svarbu turėti noro. Kiekvienam dirbančiam su moliu nebuvo sudėtinga keisti jo formą: molis draugiškas – jis gali būti daugybę kartų minkomas ir perminkomas. O ir pats procesas – tarsi terapinis užsiėmimas.

Suimtiesiems buvo įdomus ne tik gaminių kūrimo procesas, bet jiems be galo svarbus ir tikras, šiltas bendravimas su menininke, jie teigė, kad su malonumu lauktų kitų susitikimų, galbūt net gi anapus tvoros – laisvėje... Kartu su suimtaisiais ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracija dėkoja Šiaulių suaugusiųjų mokyklai bei kūrybinei studijai „MENOJA“ už suteiktas džiaugsmo akimirkas belaukiant švenčių.

  

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. gruodžio 20 d. 11:20
 

Šiaulių tardymo izoliatorius – rinkis pareigūno profesiją

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos