Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

Su mokesčių inspekcijos atstovais aptartos nuteistųjų savarankiškos darbinės veiklos galimybės

Šiandien Šiaulių tardymo izoliatoriuje lankėsi Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento atstovai: skyriaus vedėja Jolita Bublienė, vyresnioji patarėja Gražina Linkuvienė ir vyriausioji specialistė Indrė Borusienė. Susitikimo metu įstaigos resocializacijos specialistai, socialiniai darbuotojai domėjosi kalinčiųjų asmenų individualios veiklos, vykdomos pagal verslo liudijimus ar individualios veiklos pažymas, realizavimo praktinėmis galimybėmis.

Neturintys teisės išvykti už pataisos įstaigos ribų be sargybos arba be palydos nuteistieji darbine veikla gali užsiimti tik įkalinimo įstaigoje. 112 gyvavimo metus skaičiuojantis Šiaulių tardymo izoliatorius sudėtingai pritaikomas darbinės veiklos plėtrai ir dėl savo paveldosauginio statuso, ir dėl itin kompaktiškos teritorijos, tad nuteistųjų užsiėmimas darbine veikla įsigyjant verslo liudijimus ar individualios veiklos pažymas gali tapti puikia motyvacine priemone norintiems dirbti ir užsidirbti.

Mokesčių inspekcijos atstovės pažymėjo, kad iniciatyva yra sveikintina, nes pradėdamas savo tegul ir labai smulkų verslą įkalinimo įstaigoje, žmogus išmoks veiklą vykdyti skaidriai, įgaus praktinių žinių kaip tai daryti teisingai, o išėjęs į laisvę turės galimybę plėtoti pradėtus darbus, užsitikrinti pragyvenimo šaltinį.

Renginio dalyviai iš viešnių sužinojo apie individualios veiklos įregistravimo būdus, darbo pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą privalumus ir skirtumus, šią veiklą vykdančių asmenų mokestines prievoles bei apie veiklos apskaitos tvarkymą.

Izoliatoriaus Resocializacijos skyriaus viršininkė Ernesta Pauliukienė pažymėjo, kad susitikimas naudingas, nes norint paskatinti nuteistuosius imtis darbinės veiklos, pareigūnams ir socialiniams darbuotojams reikia kuo daugiau žinoti apie siūlomą veiklos modelį.

Mokesčių inspekcijos specialistės tikino, jog yra pasirengusios atvykti ne kartą ir konsultuoti individualia veikla užsiimti ketinančius nuteistuosius tokios veiklos įregistravimo, vykdymo ir apskaitos tvarkymo klausimais, nes palaiko šią kalinčiųjų užimtumo skatinimo idėją ir tikisi, kad bendromis pastangomis ją pavyks sėkmingai realizuoti.

Informacija atnaujinta 2022 m. rugpjūčio 3 d. 15:27

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?