Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

Šiaulių tardymo izoliatoriuje nuteistieji dalyvauja pykčio valdymo programoje

Šiaulių tardymo izoliatoriuje Resocializacijos skyriaus specialistas Zenonas Stugys nuo gegužės mėnesio nuteistiesiems vykdo specialią programą, padedančią suvaldyti pyktį. Programa perimta iš partnerių Norvegijoje ir yra veiksminga priemonė nusikalstamo elgesio rizikai mažinti.

Kaip sako Z. Stugys, programa padeda žmogui pamatyti naujas galimybes savo gyvenime. Kiekviename žmoguje yra galimybė tobulėti ir savarankiškai pasirinkti. Ši programa yra sukurta nuteistiesiems, turintiems smurto ir agresijos problemų ir yra pagrįsta savirefleksija per minčių, jausmų ir elgesio suvokimą. „Svarbu, kad nuteistasis rastų motyvacijos susitvarkyti gyvenimą ir gyventi be nusikaltimų.“- teigia resocializacijos pareigūnas Z. Stugys. Daugelis nuteistųjų susiduria su sudėtingomis problemomis, o individuali reabilitacija yra svarbi siekiant užkirsti kelią naujiems nusikaltimams. Motyvacija pokyčiams taip pat reiškia, kad turi būti reali alternatyva, kai nuteistasis gali turėti pragyvenimo šaltinį be nusikalstamų veikų.

Pirmoji pykčio valdymo programos kurso dalis yra apie motyvaciją keistis ir apie tai, kad nuteistasis, turi susikurti 3–4 pagrindinius tikslus, kurių turi siekti visų kursų metu. Programos metu dalyviai susipažįsta, kaip kiekvienas asmuo rūpinosi savo asmeniniais poreikiais gyvenime ir koks gyvenimo modelis lėmė, kad jis padarė nusikaltimus.

Antroji programos dalis orientuota į pokyčių procesą, sužinoma daugiau apie savo mąstymo modelius ir gyvenimo taisykles, ir yra specialiai skirta smurtui ir agresijai pažinti bei suvaldyti. Pagrindinė kursų struktūra paremta saviugdos modeliu, kurio pagalba nuteistieji gali suprasti, kaip interpretuoja situacijas ir gali geriau valdyti savo emocijas.

Grupėje galioja tam tikros taisyklės, viena iš jų - turime gerbti vieni kitus, o grupiniuose užsiėmimuose palaikoma gera nuotaiką.

Kaip teigia dalyvaujantys programoje nuteistieji, grupėje atrado dalykų apie kuriuos gyvenime net nesusimąstydavo, ėmė suprasti kokias gyvenimo neigiamas taisykles yra per gyvenimą susikūrę, ir kokios priežastys lemia tai, kad pyktis įvairiose gyvenimo situacijose tampa nebesuvaldomas.  

Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 22 d. 10:54