Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

SESUO FAUSTA PALAIMAITĖ: DOVANOTA MEILĖ IR GERUMAS IŠLIEKA AMŽINAI

2021-08-11

Rugpjūčio 10 d. didelio susidomėjimo sulaukusi nepilnamečių nuteistųjų darbų paroda „Nupiešk Dievą, kuris yra šviesa, meilė, laisvė“ atvyko į Šiaulius. Pirmiausia ji pristatyta Šiaulių tardymo izoliatoriaus ir Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus pareigūnams ir darbuotojams.

Parodos iniciatorė Fausta Palaimaitė ne tik pristatė parodą, bet ir dalijosi savo patirtimi apie darbą su nuteistaisiais, resocializacijos būdus ir kelius į bausmę atliekančių žmonių sielas. F. Palaimaitė pasakojo, kad pradėjo dirbti pataisos įstaigoje neturėdama jokio ypatingo noro bendrauti su čia kalinčiais žmonėmis. Tačiau pabendravusi, ji atrado, kad kiekvienas jų yra kažkuo ypatingas, savyje turi ir jausmų, ir talentų, ir minčių. Po pirmojo karantino supratusi, kad vaikų (taip ji vadina nepilnamečius nuteistuosius) psichologinė būklė ir nuotaikos yra prastos, pasiūlė jiems nupiešti Dievą – kokį jie įsivaizduoja ir supranta. Bandė tapyti ir pati Fausta. Visi kartu atrado spalvas, bandė jas maišyti, tapyti. Kai kuriems reikėjo nemenko palaikymo, pagalbos.

Pataisos pareigūnus ji kvietė didžiuotis savo pasirinkimu tarnauti Tėvynei, tarnyboje ne tik vadovautis instrukcijomis, bet klausytis širdies, kalbėtis, nes kalbėjimasis išsprendžia net pačias didžiausias problemas. „Galbūt dalyvavimas šiame projekte ir nepakeis nuteistųjų likimo, tačiau dauguma jų pirmą kartą buvo įvertinti ir sugebėjo pradėtą gerą darbą atlikti iki galo“, – sakė F. Palaimaitė.

Renginyje dalyvavęs Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas projektą pavadino šviesiu ir reikšmingu. „Šituo projektu sugebėta prakalbinti nuteistąjį, kurį visuomenė dažnai nurašo kaip nebepataisomą. Fausta parodė, kad su juo galima dirbti ir kalbėtis. Tokie projektai mums visiems padeda augti ir suprasti savo tarnybos prasmę“, – sakė V. Kulikauskas.

Iki rugpjūčio 13 d. paroda eksponuojama Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Nuo rugpjūčio 15 d. iki rugpjūčio 23 d. paroda bus pristatoma Šiaulių miesto bendruomenei Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Rugpjūčio 15 d. po 10 val. šv. Mišių parodą atidarys šio projekto siela F. Palaimaitė. Kviečiame šiauliečius dalyvauti.

Šiaulių televizijos parengtą reportažą apie renginį galite žiūrėti paspaudę nuorodą (nuo 11.00 min.): https://bit.ly/3iCDflj

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugpjūčio 11 d. 09:38
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?