Naujienos

RESOCIALIZACIJOS SĖKMĘ KURIA UŽSIĖMIMŲ ĮVAIROVĖ

Šiaulių tardymo izoliatoriaus Resocializacijos skyriaus specialistai pažymi, kad norint pasiekti resocializacijos tikslus, tenka pasitelkti kūrybiškumą, ieškoti naujų darbo su nuteistaisiais ir suimtaisiais formų. Resocializacijos renginių įvairovė leidžia į užsiėmimus pritraukti vis daugiau kalinčiųjų: jei vieniems norisi švietėjiškos paskaitos, kiti renkasi menines edukacijas ar sporto renginius. Nors prieškalėdiniu laikotarpiu gausu su didžiausiomis metų šventėmis susijusių renginių, Resocializacijos skyriaus specialistai skiria laiko ir kitoms, ne mažiau aktualioms, sritims.

Arešto bausmę už vairavimą neblaiviam atliekančius nuteistuosius specialistas Zenonas Stugys pakvietė į diskusiją ,,Kelių eismo taisyklių pažeidimai ir pasekmės“. „Net ir žinodami kraupią neblaivių vairuotojų sukeltų avarijų statistiką, žmonės rizikuoja prie vairo sėsti neblaivūs. Kodėl? Klausimas, į kurį atsakyti pačiam sau nėra lengva, bet atsakymas padeda suvokti visą šio pažeidimo kompleksiškumą ir tikrąjį pavojaus visuomenei mastą“,- sakė Z. Stugys. Specialistas pažymėjo, kad užsiėmimo metu pabandyta išsklaidyti iliuziją, kad jei vairuodamas neblaivus niekam neįkliuvai, reiškia - viskas gerai. Renginio dalyviai buvo skatinami analizuoti, kaip keičiasi žmonių gyvenimai po autoįvykio. Didžioji dalis žmonių, kada nors vairavusių išgėrus, tokio elgesio nelaiko pavojingu, tad užsiėmimo metu buvo bandoma atskleisti tokio elgesio pavojingumo mąstą. „Jau vien tai, kad nuteistieji apie tai susimąstė, gebėjo kritiškai įvertinti savo elgesį – pozityvus žingsnis. Dirbsime šia linkme ir toliau“,- sakė Resocializacijos specialistas.

Įvairių užsiėmimų iniciatorė ir organizatorė Resocializacijos specialistė Edita Gedvilaitė šį kartą nuteistuosius pakvietė į paskaitą „ŽIV ir AIDS - kas tai“. „Atrodo, kad šia tema daug rašoma, kalbama, tačiau šį kartą norėjosi ne tiesiog pateikti sausą informaciją, o gilintis į kiekvieno dalyvio požiūrį, jo santykį su šiomis ligomis, išsiaiškinti, ar jis suvokia rizikas susirgti ligomis, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo tolimos ir kaip dažnai būna „tik jau ne man“ - apie renginio tikslus kalbėjo E. Gedvilaitė. Dalyviai žiūrėjo švietėjišką filmą, po kurio įsisiūbavo diskusija. Jos metu buvo siekiama paneigti visuomenėje nusistovėjusius stereotipus AIDS tema. Paskaitos metu nuteistieji domėjosi ne tik AIDS plitimo būdais, prevencija ir gydymu, bet ir kitomis užkrečiamomis ligomis: hepatitu A, B, C, erkių platinamomis ligomis ir kitais susirgimais. „Vis dar gajūs mitai, kad AIDS galima užsikrėsti sergančiam nusičiaudėjus, tad kalbėjomės ir apie tai ir apie tikrąsias užsikrėtimo rizikas bei jų suvaldymą“,- sakė specialistė.

Resocializacijos skyriaus viršininko pareigas einantis Aleksandras Molčanovas pažymėjo, kad resocializacijos užsiėmimų spektras dar labiau plėsis, į jų organizavimą įtraukiant ne tik savanorius, psichologus, bet ir visus įstaigos darbuotojus. Jų pozityvios gyvenimiškos patirties pavyzdžiai padės aktyviau vykdyti kalinamų asmenų pasirengimo socialiai kokybiškai gyventi laisvėje procesus.

Informacija atnaujinta 2021 m. gruodžio 14 d. 09:37

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?